Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

De Su

De Su fot. De Su

De Su

Żeńskie trio wokalne założone w lutym 1993 r. przez Małgorzatę Pruszyńską (ur. 17 stycznia 1965 r. w Gdyni) (znaną także jako Margo Su).

Żeńskie trio wokalne założone w lutym 1993 r. przez Małgorzatę Pruszyńską (ur. 17 stycznia 1965 r. w Gdyni) (znaną także jako Margo Su).

Grupa swój początek miała w musicalu "Metro" gdzie śpiewały i poznały się cztery wokalistki Małgorzata Pruszyńska, Daria Druzgała,Beata Kacprzyk oraz Anna Mamczur (która jeszcze w 1993 roku opuściła grupę). Początkowo pojawiły się jako chórek na płycie Elfgrupy Varius Manx, a następnie lider tej formacji Robert Janson napisał kompozycje (głównie do tekstów Pruszyńskiej) na ich solową płytę, która pojawiła się na rynku w 1996 roku. Płytę promowała przebojowa piosenka "Życie cudem jest" – jeden z największych hitów tria. Po paśmie sukcesów i 2-letniej przerwie dziewczyny wydały jeszcze płytę Uczucia, która jednak nie odniosła już takiego sukcesu jak poprzednia. W 2000 roku do zespołu dołączyła Katarzyna Rodowicz. Wtedy został nagrany świąteczny przebój "Kto wie?", który do dziś co roku w okresie bożonarodzeniowym powraca do rozgłośni radiowych.

Powoli drogi dziewcząt zaczęły się rozchodzić. Beata Kacprzyk odeszła, aby urodzić dziecko. Definitywny rozpad zespołu spowodowało odejście Darii Druzgały, która zaczęła śpiewać w teleturnieju Gra w przeboje prywatnej stacji RTL7. Po roku Małgorzata Pruszyńska reaktywowała grupę pod nazwą 2Su, w skład której weszła ona sama i Katarzyna Rodowicz. Wydany został singel z dwiema piosenkami – premierową "Jedna dzika noc" oraz ponownie nagraną "Kto wie?". W stacjach radiowych przyjęła się jednak wersja wykonywana przez De Su. 2Su po krótkim czasie rozpadł się, a Pruszyńska jako Margo Su próbowała jeszcze swych sił wydając singla "Nie jestem aniołem", który nie został jednak w żaden sposób zauważony w mediach.

Piosenka grupy De Su "Życie cudem jest" została wykorzystana w ostatniej scenie popularnego serialu Magda M..