Delta Rae

Delta Rae fot. facebook.com/deltarae

Delta Rae

kraj: USA

gatunek: blues, rock, rock folk

Delta Rae to amerykańska grupa wykonująca swoje piosenki w połączeniu takich gatunków jak: blues rock, country rock, folk rock oraz roots rock. Formacja składa się z trójki rodzeństwa Iana Hölljes (wokal, gitara), Erica Hölljes (wokal, gitara, pianino, klawisze) oraz Brittany Hölljes (wokal). Dodatkowo współpracują z nimi Elizabeth Hopkins (wokal), Mike McKee (perkusja) i Grant Emerson (gitara basowa). Nazwa grupy pochodzi od pomysłu na fikcyjną nowelę o młodej dziewczynie nazywającej się Delta Rae, która przyzywa greckich bogów na ziemię – był to niezrealizowany projekt matki Holljesów.

Grupa po raz pierwszy zadebiutowała podczas występu na Uniwersytecie Duke w 2009 roku.

W 2010 roku muzycy wydali swoje pierwsze EP zatytułowane „Delta Rae”, spotkało się ono z dużym uznaniem ze strony publiczności, zbierając wiele pochlebnych recenzji. Dzięki temu artyści oraz ich unikalna wizja szybko zaistnieli w szerszej świadomości muzycznej. Dało im to możliwość do szukania lepszych możliwości rozwojowych. Efektem było podpisanie w 2012 roku profesjonalnego kontraktu z Sire Record.

Niedługo potem światło dzienne ujrzał ich pierwszy debiutancki album „Carry the Fire”, który zawierał takie single jak: "Morning Comes", "Dance in the Graveyards" oraz "Bottom of the River” – były one często puszczane na muzycznym kanale VH1, stabilnie zwiększając popularność formacji.

W 2013 roku Delta Rae wydali swój kolejny EP pod tytułem „Chasing Twisters” zawierający kilka nowych wersji wcześniej wydanych singli, dzięki współpracy z gitarzystą Lindsey Buckinghamem. Po wydaniu „Chasing Twisters” Delta Rea przez większą część 2014 roku wiele podróżowali promując nowy release – zagrali między innymi na Lollapalooza.

Drugi studyjny album trafił do obiegu 7 kwietnia 2015 roku. „After it All” poprzedzał promocyjny singiel „Scared”

Jak muzycy sami przyznają ich wizją jest stworzenie czegoś zjawiskowego, romantycznego oraz amerykańskiego. Delta Rae to muzycy, którzy kochają to co robią – co słychać wyraźne w każdej nucie oraz partii wokalnej. Są oni wyjątkowo dynamiczni, nastawieni na ciągły rozwój, przez co nieustannie angażują się w liczne poboczne inicjatywy, szukając jeszcze lepszych możliwości do ekspansji. Wszystkie ich utwory inspirowane są doświadczeniami życiowymi, dając słuchającemu wyjątkową okazję na spojrzenie przez muzyczne okno do samego wnętrza duszy artysty.

Delta Rea często określani są jako unikalna wizja Ameryki – łącząca w sobie stare z nowym, gdzie następujące po sobie pokolenia szukają swojego miejsca w świecie oraz specyficznej kotwicy, która będzie w stanie stabilnie zaczepić ich w rzeczywistości. Przemyślane, głębokie liryczne utwory opowiadają niesamowite historie, które zabierają słuchającego w szereg odmiennych podróży. Każdą z tych wypraw muzycy odbyli wcześniej na własną rękę, by teraz móc sprawie poprowadzić słuchającego w krainę wyjątkowych uniesień muzycznych.

Twórczość Delta Rae to wielopoziomowa przygoda oraz doznania, które na długo zapadną w pamięć. Muzyki tej nie można jednoznacznie określić w kategoriach czarno-białej, gdyż z założenia balansuje ona między wszystkimi odcieniami szarości.