Deluxe

Deluxe fot. facebook.com/Deluxemoustache

Deluxe

kraj: Francja

gatunek: electro, pop

Deluxe to francuska formacja muzyczna założona w 2007 roku w Aix-en-Provence, grająca w stylu electro, groove, hip hop, pop, funk oraz jazz. Został oni odkryci przez inną grupę – Chinese Man w 2007 roku, podczas swojego wystąpienia na jednej z francuskich ulic. Chinese Man szybko przekonali się do potencjału drzemiącego w Deluxe i zaproponowali im współpracę.

Deluxe rozpoczynało, jako trio przyjaciół pasjonujących się muzyką, jednak w niedługim czasie rozszerzyli oni swój skład o dwóch dodatkowych członków (2007r). W 2010 roku po nawiązaniu kontaktu z wokalistą/raperem Liliboyem (z którym wcześniej współpracowali przy kilku wydaniach) wciągnęli go na stałe w skład grupy. Dzięki koneksjom Liliboya Deluxe zyskało szereg możliwości do realizowania swojej unikalnej muzycznej wizji, pojawiając się na wielu występach na żywo, nie tylko w samej Francji, ale również w innych krajach Europejskich. Ich występy szybko napędzały im popularności i nowych fanów, spotykając się z uznaniem zarówno publiczności, jak i środowisk krytyków muzycznych.

Inspirację to swoich dzieł muzycy czerpią z twórczości takich grup jak chociażby: Beat Assailant, The Roots, General Elektriks, Cannonball Adderley, Mathieu Chedid, Gainsbourg oraz wielu innych. Ich wystąpienia na żywo to zawsze niesamowite przeżycie – charakteryzują się one wykorzystaniem całej masy instrumentów, z których każdy dodaje niepowtarzalnego nowego poziomu do wydźwięku całości. Idąc na koncert Deluxe zawsze ma się pewność prawdziwego, zróżnicowanego oraz niesamowicie dynamicznego muzycznego uderzenia.

 

Aktualni grupę tworzą:

 

Liliboy - Wokal

Kaya - Bass, MPC

Kilo - Będny, decki

Pietre - Gitara, klawisze

Soubri - Perkusja MPC MIDI

Pepe - Saksofon, trąbka, klawisze