Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38890, ID obiektu: 39160

Destiny’s Child

Destiny’s Child

Destiny’s Child

Znajdź informacje o formacji Destiny’s Child - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Destiny’s Child

kraj: USA

gatunek: pop

Destiny’s Child były amerykańskim kwartetem z Houston, którego początkowy skład tworzyły Beyonce Knowles, LeToya Luckett, LaTavia Roberson oraz Kelendria Rowland.  Artystki wykonywały swoje przeboje w stylu R&B, soul, hip hop i pop.

Dziewczyny zadebiutowały w 1998 roku swoim albumem zatytułowanym "Destiny's Child", który momentalnie przebił się na szczyty notowań muzycznych, stając się zbiorem nowych gorących hitów. Nic dziwnego skoro przy produkcji krążka pomagały wokalistkom takie muzyczne sławy jak: Timbaland, R. Kelly, Wyclef Jean i Missy "Misdemeanor" Elliott.

Debiutancki singiel Destiny’s Child „No, No, No” był ważnym kamieniem milowym w ich karierze, ponieważ stanowił przepustkę do popularności po obu stronach oceanu. Po jego wydaniu dziewczyny wyruszyły w roczną trasę koncertową, która uczyniła z nich międzynarodowe gwiazdy, dając nowe rzesze zdeklarowanych fanów oraz uznanie krytyków muzycznych na całym świecie. Ich pozycja na światowym rynku muzycznym szybko się ugruntowała. W efekcie, czego w stronę Destiny’s Child zaczęły spływać coraz ambitniejsze propozycje współpracy. Wydawać by się mogło, że artystki osiągnęły wtedy szczyt swoich możliwości. Nic bardziej błędnego.

W 1999 roku po wydaniu swojego nowego albumu "The Writing is on the Wall" odniosły one gigantyczny sukces komercyjny. Krążek sprzedał się w ponad 10 milionowych nakładzie na całym świecie. Był to też rok, kiedy w zespole nastąpiły pierwsze rotacje. Do grupy dołączyły Farrah Franklin i Michelle Williams, które zastąpiły LaTavię i LaToyę. W 2000 roku z zespołu odeszła też Farrah Franklin.

Kolejny album zatytułowany „Survivor” (2001) został nagrany już przez trio w składzie: Beyonce Knowles, Kelly Rowland i Michelle Williams. Mimo zmiany piosenkarek, krążek szybko się rozszedł i sprzedał w zawrotnej liczbie 8 milionów egzemplarzy.

Wokalistyki dzięki swoim utworom dorobiły się dwóch nagród muzycznych Grammy oraz trzech nagród American Music Awards. Piosenki Destiny’s Child trafiały również do wielu oficjalnych soundtracków. Można je usłyszeć w takich filmach jak: "Men In Black" (piosenka "Killing Time"), "Life" (piosenka "Stimulate Me"), "Rome Must Die" (utwór "Perfect Man") oraz remaku "Aniołków Charlie'go" ("Independent Woman").

W 2004 roku pojawił się kolejny studyjny album pod tytułem "Destiny Fulfilled", wszystkie premierowe utwory zostały stworzone przez piosenkarki, co stanowiło odejście od wcześniejszej zewnętrznej pomocy przy pisaniu tekstów. Album został wyprodukowany przez Beyonce, Kelly, Michelle oraz Matthew Knowlesa.

W 2005 roku grupa zawiesiła swoją działalność, jednak w późniejszych latach następowały próby reaktywacji.

Destiny’s Child