Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38889, ID obiektu: 39159

Disclosure

Disclosure

Disclosure

Znajdź informacje o duecie Disclosure - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Disclosure

kraj: Wielka Brytania

gatunek: electronic

Disclosure to brytyjskie elektroniczne duo, które tworzą bracia Lawrence. Ich debiutancki album „Settle” wydany w 2013 roku, szybko przyniósł im międzynarodowy rozgłos oraz uznanie ze strony krytyków muzycznych – zapewniając nominację do muzycznej nagrody Grammy w kategorii Najlepszych Album Elektroniczny/Dance 2014. W 2015 roku muzycy wydali nowy krążek „Caracal”, który powtórzył sukces pierwszego i został nominowany w tej samej kategorii do nagrody Grammy.

Muzycy pochodzą z artystycznej rodziny. Ich ojciec był członkiem grupy rockowej „No Angry Man” oraz „The Look Book”. Matka z kolej jest sezonową piosenkarką – suportuje różne zespoły w trakcie koncertów oraz udziela się w rozmaitych gigach reklamowych.

W czasie swojej nauki w Reigate College Howard i Guy żywo zainteresowali się muzyką oraz muzyczną technologią. W wieku 15 lat Howard był już zdeklarowanym fanem funku i soulu, podczas gdy Guy tkwił głęboko w hip hopie, dubstepie oraz udzielał się jako perkusista w jednej ze szkolnych grup grających w stylu indie.

Muzycy rozpoczęli tworzenie swojej muzyki od dekonstrukcji nagrań swojego ojca, dodając do nich housowo-popową strukturę w elektronicznej otoczce, a następnie uploadowali gotowe sample na portal Myspace. Dzięki temu szybko zwrócili na siebie uwagę wytwórni muzycznych oraz artystów z branży. Nowe możliwości zaczęły sypać się w stronę braci praktycznie z dnia na dzień.

Ich pierwszy singiel „Offline Dexterity” został wydany w 2010 roku.

Disclosure zyskało znaczący radiowy suport w 2012 roku wraz z wydaniem swojego nowego singla "Tenderly"/"Flow", nagranie odbiło się szerokim echem w środowisku fanów muzyki elektronicznej, stawiając muzyków w centrum uwagi.

Do 2013 roku muzycy utrzymali hitowy pęd, wydając dwa kolejne wyjątkowe single "White Noise" oraz "You & Me", które trafiły do czołówek najpopularniejszych list brytyjskich. Disclosure pojawili się również na wielu prestiżowych festiwalach jak: Glastonbury, Coachella Valley Music and Arts Festival, Lollapalooza Music Festival w Chicago oraz na Sasquatch! Music Festival.

Ich unikalna wizja muzyczna oraz pełne zdeklarowania w tym, co robią sprawia, że muzycy są wręcz rozchwytywani do wielu projektów muzycznych. Współpracowali oni z największymi nazwiskami ze świata muzyki, wykonując remixy oraz różnorodne kompilacje. Twórczość Disclosure to niepowtarzalny dodatek do każdej playlisty.

Disclosure