Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dj Disse

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Dj Disse

kraj: Dania

gatunek:electronic

Frantz Thomasen, czyli inaczej Dj Disse to duński producent muzyczny. Jego dzieła znalazły się między innymi na najlepiej sprzedającej się loungeowej kompilacji na świecie Buddha-bar (2008) oraz Hotel Costes (2007/08).

Pierwszą osobą, która poznała się na artyzmie Thomasena był inny duński Dj (legendarny) Kjeld Tolstrup, który docenił zdolność młodego DJ do porywania publiczności na parkiet swoimi wyjątkowymi kompilacjami. Tolstrup to postać kluczowa w rozwoju kariery artysty. To właśnie on wziął jego pierwsze dema i sample, a następnie przedstawił je Kennethowi Bagerowi z duńskiej wytwórni Music of Dreams. W efekcie Disse szybko podpisał profesjonalny kontrakt, który pozwolił mu zaistnieć w szerszym środowisku muzycznym. Nakładem Music of Dreams wydany został jego pierwszy profesjonalny singiel „Egyptian Disco”, który stanowił swego rodzaju dance’owe spełnienie marzeń. Do dzisiaj singiel ten traktowany jest jako klasyka dance’u, wielokrotnie remixowana oraz stanowiąca niewyczerpane źródło muzycznych inspiracji dla setek artystów na całym świecie. Dzięki temu singlowi Dj Disse już na wstępie swojej kariery silnie ugruntował swoją pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej, zaznaczając się silnie w świadomości fanów oraz krytyków muzycznych, jako wybitny artysta.

Disse czerpie inspiracje wertując skandynawskie oraz europejskie rynki, szukając rzadkich winyli oraz najróżniejszych „dziwnych” dźwięków dla uatrakcyjnienia swoich sampli. Disse stanowi żywą odskocznię od codziennych skostniałych schematów muzycznych przynosząc prawdziwe, unikalne uniesienia nadające się zarówno do tańca, jak i na kanapę. Ten duński Dj zabierze każdego w podróż do krainy czystego muzycznego geniuszu, która na pewno uczyni świat, choć przez chwilę bardziej wyraźnym.

Wielopoziomowa wizja artystyczna sprawia, że każde z jego unikalnych dzieł muzycznych jest intensywnie przeżywane. Muzykę Thomasena chłonie się całym sobą, nie pozostawia ona na słuchającym suchej muzycznej nitki. Dj Disse to doskonałe dopełnienie każdej codziennej chilloutowej playlisty.