Dj Gomi

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Dj Gomi

kraj: Japonia

gatunek: electronic

 

Dj Gomi jest międzynarodowej sławy producentem muzycznym, kompozytorem oraz disc jockeyem, który współtworzył z najlepszymi artystami na świecie, jak i pojawiał się w najbardziej prestiżowych klubach muzycznych. Jego twórczość muzyczna budzi respekt jak świat długi i szeroki. Remixował utwory między innymi dla takich gwiazd jak: Mariah Carey, Beyonce, Janet Jackson, Madonna, Whitney Houston, Maxwell, Tiesto, Three 6 Mafia Feat, Celine Dion oraz Cindy Lauper. Z pod jego ręki wyszedł również remix „Seasons of Love”, który stanowi obecnie dance’owy klasyk.

Do zostania Dj-em Gomiego zainspirował producent muzyczny Quincy Young. Po skończeniu szkoły przyszły DJ udał się do Nowego Yorku, gdzie został głównym programistą u legendarnego Dj’a/producenta Juniora Vasqueza. Wspólnie stworzyli oni wiele międzynarodowych hitów, które zajmowały czołowe lokaty w notowaniach list przebojów. Można wśród nich wymienić chociażby takie majstersztyki jak: “Body to Body”, “Come Together” czy “Lift Me Up”. Gomi przyczynił się również do sukcesów jednych z największych hitów wydanych przez Vasqueza jak “Straight Up” oraz “Everything”. Poza Junior Vasquezem Dj Gomi tworzył muzykę dla takich legend house’u jak Hex Hector oraz George Morel.

Remixy Gomiego zawsze odbijają się pozytywnym echem w środowisku muzycznym, stając się z dnia na dzień wielkimi hitami. Jego umiejętność do tworzenia perfekcyjnych kompozycji sprawia, że jest on rozchwytywany na całym świecie do współpracy przy najróżniejszych projektach muzycznych. Ta różnorodność pomaga Gomiemu na jeszcze lepsze dotarcie swojej artystycznej wizji oraz eksperymentowanie z różnymi stylami muzycznymi.

Gomi jest szczególnie popularny w Japonii. Jeden z jego albumów, który został tam wydany “Maestro: Love & Star Soundtracks”, przez wiele miesięcy zaliczał się to 20 najlepiej sprzedających się krążków, odnosząc gigantyczny komercyjny sukces.

W 2010 roku Dj Gomi założył własną wytwórnię płytową GOMINATION, która dała mu więcej swobody w realizowaniu swojej unikalnej wizji muzycznej, jak i w pomocy innym artystom starającym się przebić na rynku muzycznym.