Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Doda

Doda fot. Doda

Doda

Dorota Rabczewska przyszła na świat 15 lutego 1984 w Ciechanowie. Jest wokalistką, zdobywczynią ponad

Dorota Rabczewska przyszła na świat 15 lutego 1984 w Ciechanowie. Jest wokalistką, zdobywczynią ponad trzydziestu nagród, nadawanych przez różne media. W latach 2000-2006 tworzyła wraz z Tomaszem Lubertem zespół Virgin, obecnie prowadzi karierę solową.

Swoje pierwsze kroki muzyczne stawiała pod okiem Janusza Józefowicza w musicalach "Metro" i "Przeżyj to sam" w Teatrze Buffo, pobierając w tym czasie lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. W 2002 r. wydano debiutancką płytę zespołu Virgin, o tym samym tytule, nie odniosła jednak znaczącego sukcesu. W tym samym roku Doda dała się szerzej poznać widzom w programie "Bar".

Dwa lata później ukazał się album "Bimbo", z którego pochodzi singiel "Dżaga". Przy okazji wydania tej płyty zespół wyruszył w trasę koncertową Bimbo Tour. W tym samym roku Doda wzięła udział w ostatniej edycji Baru - "Złoto dla Zuchwałych".

W 2005 roku premierę miała płyta "Ficca", promowana przebojem "Znak pokoju", za który Virgin zdobył Słowika Publiczności na Sopot Festival. W tym samym czasie Radio Bis nominowało Dodę w kategorii Najgorszego Muzycznego Wydarzenia Roku. Reedycja albumu ukazała się w następnym roku, tym razem z w dwupłytowej wersji, z czego pierwsza zawierała prywatne zapiski Dody, a druga nowy utwór "Szansa". Doda zdobyła też Superjedynkę w kategorii "Najlepsza Płyta Pop" oraz statuetkę Wiktora w kategorii "Muzyka". Wygrała również w kategorii "Najlepszy Teledysk" (za klip do piosenki "Szansa"), zabierając do domu statuetkę MTV.

Po wydaniu przez Luberta oświadczenia o rozwiązaniu Virgin, Doda rozpoczęła karierę solową, wydając rok później album "Diamond Bitch", z którego pochodzi singiel "Katharsis". W 2008 r. ukazała się reedycja "Diamond Bitch", z premierowym utworem "Nie daj się".

W tym samym roku telewizja CNN wydała o Polsce cykl reportaży, w których umieściła Dodę na liście dziesięciu najbardziej znanych Polaków (obok m.in. Chopina i Wałęsy), przyrównując ją do polskiej Britney Spears. Kolejnym utworem promującym płytę okazał się utwór "Rany" (wydany na singlu w 2009 roku), zaś w maju odbyła się premiera utworu "Dziękuję".

W maju 2011 roku miała miejsce premiera drugiej solowej płyty Doroty - "7 pokus głównych". Album promowany był utworami "Bad Girls", "XXX" oraz "Fuck It".

strona oficjalna: http://www.doda.net.pl/