Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Double Hill

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Double Hill

kraj: Izrael

gatunek: house, disco, funk

Double Hill to izraelski muzyk oraz Dj tworzący swoje niepowtarzalne kompozycje łącząc takie style jak: house, disco, funk, hip hop oraz sample pochodzące z najlepszych przebojów lat 80-tych i 90-tych.  Nazwa jego projektu muzycznego pochodzi od hebrajskiego słowa “Givatayim", które w tłumaczeniu angielskim oznacza „two hills” (dwa wzgórza). To właśnie tam po raz pierwszy muzyk zaczął tworzyć swoje pierwsze dzieła.  

Realizację swojej unikalnej wizji muzycznej Double Hill rozpoczął mając 16 lat, obecnie muzyka stanowi dla niego najistotniejszą cześć życia. W celu lepszego dookreślenia swojej muzycznej wizji oraz znalezienia jeszcze lepszych sposobów na wydobycie możliwie jak najpełniejszego brzmienia płynącego z łączenia rozmaitych stylów, artysta udał się w 3 letnią podróż po Azji w poszukiwaniu inspiracji. Powrócił do Izraela będąc już zupełnie innym człowiekiem – bardziej rozwiniętym i zaangażowanym duchowo. Tą zmianę widać wyraźne w jego muzyce, która stała się bardziej głęboka oraz utrafiająca w samo sedno ludzkiej istoty.

W 2009 roku muzyk przeprowadził się na małe osiedle niedaleko Tel Avivu, gdzie stworzył własne studio wypełnione oldschoolowymi maszynami nagraniowymi. Łączenie nowoczesności ze stylem vintage pozwoliło mu wydać debiutancki release „Wanna Get”, który szybko ugruntował jego pozycję w środowisku muzycznym. Jego drugie Ep Double Hill & Jerome C - I Need Love nie odbiega od konwencji przyjętych przez pierwszy utwór.

Double Hill to artysta, który nieustannie się rozwija, jego wizja muzyczna posiada w sobie niewyobrażalny potencjał wróżący mu wielką karierę.