Teraz gramy

Dr Misio

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Dr Misio

kraj: Polska

gatunek: rock, alternative

Zespół Dr. Misio powstał w 2012 roku. W styczniu 2013 roku formacja zamieściła na YouTube pierwszy teledysk do utworu „Młodzi”, wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego- znanego, polskiego reżysera filmowego (filmy: Wesele, Dom zły). 19 lutego tego samego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska, natomiast w marcu zrealizowany został kolejny teledysk do utworu „Mentolowe papierosy” w reżyserii Bartosza Piotrowskiego, w którym poza zespołem wystąpili Katarzyna Zielińska, Katarzyna Wzorek oraz Paula Urbanek.

Pod koniec marca 2013 roku ukazał się debiutancki album zespołu, zatytułowany tak jak singiel promujący - "Młodzi". Nagrania zrealizowano w Elektra Studio. Za produkcję muzyczną odpowiadał Olaf Deriglasoff. 9 czerwca grupa otrzymała Nagrodę dziennikarzy podczas Sopot TOPtrendy Festiwal 2013 Z kolei 19 lipca muzycy wystąpili w ramach Jarocin Festiwal 2013.

31 lipca 2014 roku zespół wystąpił podczas dwudziestej edycji Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą.
21 października 2014 roku ukazał się drugi album studyjny grupy, zatytułowany Pogo. Za produkcję muzyczną ponownie odpowiadał Olaf Deriglasoff.

12 maja 2017 roku ukazał się trzeci album zespołu zatytułowany "Zmartwychwstaniemy". Na krążku zawartych jest 11 kompozycji o miłości i śmierci.
Zespół Arkadiusza Jakubika przez teledysk do utwóru "Pismo" został wykluczony z koncertu premier na Festiwalu w Opolu. Redakcja festiwalu w oficjalnym piście do zespołu napisała: „Z uwagi na nieemisyjny charakter oficjalnego teledysku piosenki „Pismo” w wykonaniu Dr Misio, nominacja zgłoszenia do udziału w konkursie Premier 54.KFPP Opole została wycofana.”

Skład zespołu:
Wokal -  Arek Jakubik
Gitara -  Paweł Derentowicz
Gitara basowa - Mario Matysek
Klawisz - Radek Kupis
Perkusja - Jan Prościński