Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38396, ID obiektu: 38652

Dubya

Dubya

Dubya

Wszystko o niemieckim muzyku: bio, kariera, dyskografia

Dubya

kraj: Niemcy

gatunek: pop, blues, R&B, soul, dance

Michael Anthony Dubya to niemiecki muzyk, który uznawany jest za jednego z najlepszych młodych artystów swojego pokolenia. Tworzy on w takich stylach jak pop, classical, blues, R&B, soul, dance oraz hip-hop. Jako pianista Dubya uczestniczył w recitalu, gdzie przez 32 godziny grał non-stop, zbierając pieniądze na rzecz weteranów wojennych. Ponadto Michael to respektowany kompozytor, aranżer oraz dyrygent. Występował on przed tysiącami słuchaczy w ponad 33 krajach.

Jego wyjątkowy talent muzyczny dał o sobie znać, gdy Anthony chodził do szkoły – w zaledwie sześć miesięcy nauczył się on grać wystarczająco dobrze na pianinie, by akompaniować szkolnej orkiestrze. Dwa lata później jego gra sięgnęła profesjonalnego poziomu. W tym okresie tworzył on muzykę oraz aranżacje dla U.S Army Band. Nie zaprzestał jednak nauki – starał się studiować każdy muzyczny aspekt, od technik gry po kompozycje, szukając złotego melodycznego środka i lepszych sposobów na zrozumienie samej istoty dźwięku. Studia pod okiem światowej sławy pianistki Oksany Lutsyshyn, poszerzyły jego horyzonty względem jazzu oraz innych stylów muzycznych.

Michael posiada niesamowite artystyczne doświadczenie – występował on zarówno, jako solista, sideman, frontman, bandleader oraz dyrektor muzyczny. Każda przyjmowana rola dawała mu głębszy wgląd w funkcjonowanie muzycznego świata, dookreślając jego artystyczną wizję.

Kreacje muzyczne Dubya zawsze wywierają niesamowite wrażenie na publiczności – są one wyrazem prawdziwego muzycznego geniuszu oraz niczym niepohamowanej pasji, nakierowanej do dostarczania słuchaczom jedynie tego, co prawdziwie najlepsze. Wysublimowane dźwięki sprawiają, że znajduje się on w czołówce światowych pianistów potrafiących odnaleźć się zarówno w klasycznej, jak i chilloutowej rzeczywistości.

Większość czasu Michael spędza w Niemczech, gdzie jest zaangażowany w dużą ilość różnorodnych projektów muzycznych. Jego utwory używane są zarówno w filmach, jak i serialach telewizyjnych.

Dubya posiada perfekcyjny muzyczny słuch – oznacza to, że potrafi odtworzyć dowolny utwór słysząc go zaledwie raz. Wszystko, co potrafi nauczył się samemu. Wymiaru jego talentu zwyczajnie nie da się zmierzyć, ale jak najbardziej da się go odczuć. Muzyka Dubya przenika człowieka do samej głębi, pozostawiając po sobie niezapomniane pozytywne wspomnienia. Wśród muzycznych inspiracji Michaela znajdują się między innymi: Mozart, Miles Davis, Stevie Wonder, Sting oraz the Police.

Zakres jego muzycznych fascynacji jest wyjątkowo szeroki, dzięki temu Dubya potrafi doskonale wpasować się ze swoim wysublimowanym przekazem, praktycznie w każdą muzyczną rzeczywistość. Dubya w swojej pracy artystycznej stawia sobie za nadrzędny cel zapewnienie swoim słuchaczom muzycznej ucieczki.