Dutch Party

Dutch Party fot. strona zespołu

Dutch Party

kraj: USA
gatunek: indie pop, r'n'r

Rockmani z Los Angeles, którzy wchodzą w skład formacji Dutch Party już od jakiegoś czasu pobijają serca oraz umysły słuchaczy na całym świecie, swoją minimalistyczną wizją indie popu, rocka oraz funk rocka. Pochodzący z Kalifornii muzycy, odzwierciedlają w swoich dziełach specyficzne aspekty tego regionu, które słychać w każdej nucie i zwrotce.

Grupa za swoich głównych muzycznych idoli oraz inspiracje uważa Davida Bowie oraz formację The Tallest Man on Earth. Ich wpływ daje się wyraźnie odczuć podczas odsłuchiwania debiutanckiego EP Dutch Party zatytułowanego „Astral Nights”.

Dutch Party powstało z jednej małej iskry – podczas jednej z imprez w Highland Park, Ken paląc papierosa poznał braci Quinn. Rodzeństwo urządziło właśnie swoje małe studio nagraniowe, położone nieopodal i szukało nowych talentów do produkcji. Ken był „świeżakiem” na scenie muzycznej i szukał okazji do wyrobienia sobie marki. Współpraca nawiązała się więc, bardzo szybko.

W 2014 roku z powodu wycieku demo Dutch Party do sieci, popularność formacji zaczęła nagle rosnąć. Była to nieplanowana akcja promocyjna, która postawiła grupę w centrum stale powiększającego się zainteresowania publiczności. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Nagle rozdzwoniły się telefony od Nowego Yorku, po Londyn, oferując możliwości wystąpień oraz kontrakty.

Grupa zdecydowała się w końcu na dystrybucję oferowaną przez EOne z Kanady. Niedługo potem Dutch Party wydało swój pierwszy krótki singiel za pośrednictwem Billboardu. Jakiś czas później na rynku ukazało się EP „Astral Nights” oraz track bonusowy „Howl” wydany przez Kitsune.

W 2016 roku grupa wydała nowy singiel „Lost Boy” zapowiadając, że nowy materiał jest już prawie gotowy. Nagrania Dutch Party są stałym elementem studenckich rozgłośni radiowych od Los Angeles, po Berlin. Muzycy szybko zdobyli sobie międzynarodowe uznanie w swojej grupie odbiorców, którzy z coraz większą niecierpliwością czekają na ich nowe wydania.

Styl Dutch Party nie jest jeszcze jasno dookreślony – żadna z piosenek nie brzmi tak samo, muzycy sami przyznają, że Dutch Party to tylko projekt, który w przyszłości ma prowadzić do czegoś znacznie większego. Póki co forma oraz styl pozostaje dynamiczny, porywając do tańca oraz przynosząc całą masę pozytywnych doznań. Muzyka Dutch Party jest prawdziwą kwintesencją lata, ciepła oraz zjawiska, którego zwyczajnie nie ma się dość.