Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Elephant

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Elephant

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie pop, alternatywa

Elephant to angielskie duo, którego twórczość stanowi prawdziwy powiew świeżości w muzycznym chilloutowym świecie. Formację tworzą Amelia Rivas oraz Christian Pinchbeck, którzy poprzez łączenie ze sobą takich gatunków jak: dream pop, indie, alternative, indie pop oraz nocturnal, dostarczają niezapomnianej dawki prawdziwe unikalnego muzycznego uderzenia.

Duet przez długi czas stanowił parę, jednak związek rozpadł się w trakcie tworzenia ich pierwszego albumu. Zarówno debiutancki krążek „Sky Swimming”, jak i pozostałe dzieła muzyczne, stanowią wyraz najróżniejszych aspektów codziennej rzeczywistości. Muzycy starają się odzwierciedlić w swoim przekazie, między innymi bliżej nieskonkretyzowane muzyczne wspomnienia, zawiłe sny, metafizyczne aspekty myśli oraz wiele, wiele innych. Czyni to z ich twórczości prawdziwą podróż, gdzie z każdą nutą oraz zwrotką odkrywa się zupełnie nowy wymiar rzeczywistości. Wszystko to ujęte w melodyczną formę, dzięki stosowaniu instrumentów klawiszowych, załamujących się hiphopowych beatów, przeciągających riffów oraz unikalnego, przenikającego do samej głębi wokalu Amelii.

Efekt jest tak niesamowity, że aż chce się mocniej przycisnąć słuchawki do głowy by jeszcze lepiej móc wgłębić się w dostarczaną dawkę muzycznych frykasów. Każdy utwór odzwierciedla wyjątkowe przywiązanie artystów do najdrobniejszych detali. Ich piosenki mają przede wszystkim wyraz emocjonalny – budzą z uśpienia oraz zmuszają do refleksji, przynosząc jednocześnie swego rodzaju melodyczne katharsis, w codziennej zabieganej rzeczywistości.

Elephant czerpie inspiracje praktycznie ze wszystkiego. Nie zamykają się oni na żaden styl muzyczny, żywo eksperymentując ze swoją wizją. W efekcie do rąk słuchaczy trafiają przeboje, które na pewno nie są i nigdy nie będą statyczne. Wizja muzyczna oferowana przez Elephant jest jak samo życie – ciągle się zmienia. Dzięki temu ich piosenki zwyczajnie się nie nudzą, każdorazowo dostarczając słuchającemu nowych doznań oraz poszerzając jego perspektywę muzyczną.  

Każdy szukający prawdziwie wysmakowanych dźwięków, które pozwolą na oderwanie się i efektywne naładowanie wewnętrznych akumulatorów, powinien czym prędzej zainteresować się twórczością Elephant.