Ella Eyre

Ella Eyre fot. Wikimedia Commons

Ella Eyre

kraj: Wielka Brytania

gatunek: R&B, pop, neo soul

Ella McMahon (urodzona 1 kwietnia 1994) lub inaczej Ella Eyre jest angielską wokalistką oraz songwriterką, tworzącą swoje przeboje poprzez łączenie takich gatunków jak: R&B, pop, neo soul oraz drum & bass. Największą popularność przyniosła jej współpraca z formacją Rudimental nad ich singlem „Waiting All Night” – kawałek ten w 2014 roku zdobył nagrodę Brit Awards, w kategorii Brytyjski Singiel Roku. Eyre wśród swoich muzycznych idoli wymienia między innymi: Lauryn Hill, Ettę James, Basement Jaxx oraz Hansa Zimmera. Jest to dość zróżnicowany wachlarz inspiracji muzycznych, ale to właśnie dzięki tej różnorodności, artystka coraz szybciej podbija serca słuchaczy na całym świecie.

W 2013 roku Ella wydała swoje debiutanckie Ep zatytułowane „Deeper”, szybko zdobywając sobie rozgłos, dzięki przemyślanemu przekazowi lirycznemu połączonemu z niesamowitym głosem. Od tego momentu jej kariera zaczęła nabierać tempa. Ella znajduje się pod skrzydłem wytwórni Virgin Emi, z którą podpisała kontrakt, dzięki swojemu nauczycielowi muzyki (napisał on do Warner/Chappell Music o fenomenalnych zdolnościach Eyre).

Ella pojawiała się u boku jednych z największych gwiazd światowej sceny muzycznej, pomagając im przy różnorodnych projektach. Współpracowanie z takimi artystami jak chociażby raper Wiz Khalifa, dały jej nową perspektywę do tworzenia własnych utworów oraz możliwość eksperymentowania z nowymi rodzajami muzyki. W efekcie jej kolejne releasy zaczęły plasować się na coraz wyższych miejscach w notowaniach list muzycznych, a sama Ella była nominowana do coraz bardziej prestiżowych nagród. Eyre bardzo dobrze realizuje się jako kompozytorka – mimo młodego wieku potrafi stworzyć przekazy liryczne, które trafiają do samej duszy człowieka wywołując odmienny, w zależności od stylu, efekt. Ta elastyczność sprawia, że różnorodni muzycy korzystają z ekspertyzy oraz pomocy artystki, przy tworzeniu własnych singli promocyjnych oraz remixów.

Debiutancki album Elli zatytułowany „Feline” pojawił się w 2015 roku i został wyjątkowo ciepło przyjęty przez zarówno środowisko krytyków, jak i stale powiększającą się rzeszę odbiorców. Artystka cały czas zbiera materiał do nowych wydań. Ella Eyre jest szybko wschodzącą gwiazdą na muzycznym firmamencie, której przepowiadana jest prawdziwie wielka artystyczna przyszłość.

Ella Eyre jest brytyjską wokalistką. Zrobiło się o niej głośno dzięki współpracy z zespołem Rudimental. Wykonała ich utwór "Waiting All Night". Nagrała też piosenkę "Think About It"Naughty Boyem i Wizem Khalifą.