Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Emily and the woods

Emily and the woods fot. www.facebook.com/emilyandthewoods

Emily and the woods

kraj: Wielka Brytania

gatunek: alternatywa, elektronika, folk

Emily and The Woods to brytyjska formacja, którą tworzy rodzeństwo Emily oraz Benedicta Woodów, uzupełnione o Dave’a Busha oraz Sama Browna. Grupa mimo, iż pojawiła się na scenie muzycznej niedawno, szybko pnie się w górę po drabinie popularności. To co odróżnia Emily and The Woods od innych działających grup muzycznych, to unikalne łączenie wokali oraz subtelnych dodatków elektronicznych. Dodatkowo tworzone utwory wspomagane są przez inspiracje folkowe, bluesowe, alternatywne oraz indie. Efekt jest zwyczajnie magiczny – potrafi porwać do tańca i na długo zapada w pamięci słuchacza. Silny bębnowo - gitarowy background, czyni każdy kawałek Emily and The Woods, jednocześnie spokojnym oraz dynamicznym – słuchając ich przebojów, aż ma się ochotę silniej przycisnąć słuchawki do uszu.

Przemyślane przekazy liryczne, niesamowity głos oraz specjalistyczne połączenie rozmaitych melodycznych gatunków, to wizytówka Emily and The Woods. Grupa stara się w swojej twórczości odejść od narzuconej im songwriterskiej łatki, dając wiele występów na żywo po całym Londynie. Emily posiada niesamowitą zdolność do porywania publiczności (która zawsze z niecierpliwością czeka na jej przybycie) swoim wyjątkowym głosem,

Przed Emily and The Woods krytycy muzyczni wróżą prawdziwie wielką karierę. Ich dotychczasowe kawałki stają się coraz bardziej popularne w internetowych serwisach typu YouTube, Last FM, Xfm oraz rozgrzewają eter stacji radiowych. Formacja pojawiła się również na wielu festiwalach muzycznych, jak chociażby Glastonbury w 2011 roku oraz suportowała takie gwiazdy jak Ed Sheeran, czy Ben Howard.

Występ na Glastonbury stanowił dla formacji punkt zwrotny. To tam właśnie porwali za sobą szeroką publiczność. Uznanie jakim cieszyli się po festiwalu, dało im niezbędną siłę oraz motywację do dalszej wytężonej pracy. Sami artyści przyznają, że festiwal oraz reakcja publiczności była dla nich kamieniem milowym na drodze, ku lepszemu wyrażeniu swojej unikalnej muzycznej wizji.

Dotychczas Emily and The Woods wydali dwa EP „Emily and The Woods” (2010), „Eye To Eye” (2011) oraz album „Then We Colide” (2013). Formacja cały czas zbiera materiał do nowych wydań, angażując się w liczne poboczne projekty oraz współprace z innymi artystami. Muzycy czerpią wenę praktycznie ze wszystkiego, jak przyznaje sama Emily, główną inspirację stanowią dla niej ludzie – fani, współpracownicy, przyjaciele.

Grupa przy tworzeniu swoich przebojów posiłkuje się twórczością takich gwiazd jak: Joni Mitchell, John Martin, Gill Scott oraz Erykah Badhu. Emily ma wykształcenie filozoficzne, dzięki temu potrafi ona patrzeć na świat z bardzo wielu perspektyw jednocześnie. Ta umiejętność sprawia, że pisane przez nią piosenki potrafią dotknąć samej ludzkiej istoty i głęboko zagnieździć się w umyśle słuchającego, zmuszając go niejako do refleksji.

Emily przy tworzeniu swoich przekazów lirycznych, stara się nadać im możliwie najbardziej poetyczną głębię, przydając im prawdziwe życie. Jej piosenki odznaczają się wyjątkową emocjonalną głębią, która potrafi poruszyć w człowieku najbardziej czułe struny i przynieść mu chwilę wyjątkowego muzycznego relaksu. Emily and The Woods aktualnie przygotowują się intensywnie do wielu festiwali oraz wystąpień w 2016 roku  – zobaczyć ich  na żywo jest niepowtarzalną okazją na niesamowity zastrzyk muzycznych doznań.