Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35308, ID obiektu: 35467

Envee

Envee

Szczegóły z życia Envee (Macieja Golińskiego) - kariera, bio, festiwale, wyróżnienia, single, dykografia

Envee, Maciej Goliński

kraj: Polska

gatunek: muzyka elektroniczna

Envee to pseudonim Macieja Golińskiego (urodzony 9 styczna 1974 roku w Lubaniu) polskiego muzyka, kompozytora, producenta oraz jednego z najlepszych Dj-ów w kraju. Goliński jest współinicjatorem kolektywu Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers), jak i artystą dynamicznie rozwijającym swoją solową działalność artystyczną. Maciej Goliński aka Envee tworzy swoje wyjątkowe utwory, łącząc takie style muzyczne jak: elektronika, alternatywa, pop oraz hip-hop. Dzięki unikalności swoich miksów, często jest angażowany przez licznych polskich artystów przy tworzeniu ich przebojów. Do tej pory był odpowiedzialny za wiele hitów takich grup muzycznych oraz wykonawców jak: Husky, Andrzej Smolik, Reni Jusis, Miloopa, Natalia Kukulska, Tomasz Stańko, Maria Peszek oraz Łona i Webber.

Kolektyw Golińskiego działa od 2003 roku zdobywając sobie uznanie zarówno w kraju jak i za granicą – ich kunszt potrafi przebić się przez granice geograficzne, trafiając do każdego rodzaju odbiorcy. Envee to bardzo barwna oraz charyzmatyczna osobowość na scenie polskiej muzyki klubowej. Styl jego wysmakowanych setów był docierany przez lata wytężonej pracy oraz eksperymentów muzycznych. Envee nie ulega negatywnym komercyjnym wpływom, cały czas zachowując swój indywidualizm w przekazie, nie daje on sobie narzucić zewnętrznych wizji. Dzięki temu jego sety są czystym wyrazem melodycznego dynamizmu. Goliński wypracował sobie wyjątkową wizytówkę muzyczną, wplatając do swoich dzieł rytmy afrykańskie, brazylijskie, kubańskie oraz portorykańskie. Wszystko to łącząc ze stylem disco oraz hip-hop. Efekt jest zwyczajnie magiczny. Maciek potrafi perfekcyjnie połączyć ze sobą style, które na pierwszy rzut oka są całkowicie przeciwstawne.  Jest to artysta, który czyni niemożliwie możliwym.  

Envee pojawiał się na wielu festiwalach zarówno polskich, jak i międzynarodowych. Wśród najważniejszych wymienić można: Heineken Open`er, Tauron Nowa Muzyka, Malta Festival, Boogie Brain, Pohoda, Brave, Summer of Music, Selector oraz Creamfields.

Envee