Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Evan Voytas

Evan Voytas fot. facebook.com/Evan-Voytas

Evan Voytas

kraj: USA/ Wielka Brytania

gatunek: pop

Evan Voytas to amerykański artysta popowy, który od kilku lat wzbogaca swoimi utworami międzynarodową scenę muzyczną. Jego single „Disappear Into the Stars” oraz „Lite Conversaton” są określane zarówno przez fanów artysty, jak i środowisko krytyków muzycznych, jako prawdziwie popowe majstersztyki. Voytas zaistniał w świadomości odbiorców w 2012 roku wydając swoje pierwsze EP „Feel Me”. Od tego czasu bardzo zmienił swój styl gry oraz dookreślił istniejącą wizję muzyczną. Evan to artysta wyjątkowo dynamiczny, potrafiący doskonale wpasować się w potrzeby współczesnej, nowocześnie zorientowanej publiczności. Jego kawałki szybko zapadają w pamięć, przynosząc ze sobą szeroki wachlarz wyjątkowych melodycznych doznań. W efekcie - piosenek Voytasa można słuchać praktycznie na okrągło, za każdym razem odnajdując w nich nowy wymiar artyzmu oraz niezgłębione jeszcze pokłady muzycznej głębi.

Evan cały czas się rozwija, angażując się w liczne poboczne projekty oraz współprace z różnorodnymi artystami – jak na przykład z Chrisem Brownem. Voytas pracował z Chrisem nad jego utworem „Time For Love” z nominowanego do muzycznej nagrody Grammy albumu „X”.  

Poza tworzeniem swoich własnych przebojów, Evan działa czynnie jako songwriter oraz suportowy muzyk, zdobywając niezbędne doświadczenie oraz stale powiększając swoją sieć profesjonalnych kontaktów. Chociaż pop jest dla Evana zarówno punktem muzycznego wyjścia jak i dojścia, to nie daje się on zaszufladkować jedynie w obrębie jednego stylu. Nieustannie eksperymentuje z różnymi rodzajami muzyki, czerpiąc inspiracje między innymi z rapu okresu lat 90 – tych. Płynne łączenie popu, rapu oraz okazjonalnej muzyki elektronicznej, tworzy niesamowitą mieszankę, która zwyczajnie urzeka słuchającego.

Voytas dorastał w Pensylwanii, słuchając klasyków jazzowych oraz popowych. Dla artysty muzyka to coś więcej niż chwila wytchnienia, traktuje ją jako najlepsze narzędzie w poszerzaniu ludzkiej świadomości oraz przekraczaniu swoich granic. Filozofia ta motywuje go do dalszych działań oraz rozwoju. W efekcie słuchacze otrzymują prawdziwe unikalny kosmogoniczny wymiar muzyki pop. Przed Evanem przepowiadana jest wielka kariera muzyczna, nie dziwi zatem fakt, że grono jego fanów na całym świecie ciągle się powiększa. Jeżeli szukamy ciekawej, melodycznej oraz prawdziwie unikalnej odskoczni muzycznej, do dołączenia w poczet swojej playlisty, to twórczość Evana Voytasa będzie tutaj strzałem w dziesiątkę.