Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 14993, ID obiektu: 15029

Ewa Farna

Ewa Farna

Ewa Farna

Farna Ewa

Polska wokalistka z Zaolzia. Mimo młodego wieku ma za sobą wiele (zupełnie zasłużonych) sukcesów.

Ewa Farna to polska wokalistka z Zaolzia. Urodziła się w 1993 roku w Trzyńcu. Swoje utwory wykonuje w dwóch językach - polskim i czeskim. Od dzieciństwa interesuje się muzyką - brała udział w konkursach i przeglądach muzycznych. Uczyła się także gry na fortepianie.

Poza muzyką, pasją Ewy Farnej jest sport. Dzięki producentowi Leszkowi Wronce nagrania demo Ewy trafiły do czeskiego oddziału Universal Music Group. Artystka zwyciężyła też polską edycję programu "Szansa na sukces".

Debiutancki album "Měls mě vůbec rád" miał swoją premierę w 2006 roku - Ewa Farna miała wówczas zaledwie 13 lat. Album szybko osiągnął status platynowej płyty. Rok później piosenkarka zadebiutowała na polskim rynku płytą "Sam na sam", zaś w roku 2009 ukazał się album "Cicho", który został nagrodzony Superjedynką podczas opolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Jesienią 2010 roku album "Cicho" pokrył się platyną. Również tej jesieni miała miejsce premiera płyty "EWAkuacja", która zaledwie w dwa tygodnie pokryła się złotem. Krążek przyniósł wielki przebój artystki "Bez łez".

W lutym 2011 roku album otrzymał tytuł Płyty Roku, podczas gali VIVA Comet Awards.

Rok później wokalistka otrzymała trzy nagrody na ceremonii VIVA Comet Awards, w kategoriach Artystka Roku, Najlepsze na VIVA-TV.PL "Bez Łez", Dzwonek Roku "Bez Łez".

Ewa została też wyróżniona na festiwalu TOPtrendy, na ktorym zajęła 9. miejsce w kategorii Najlepiej sprzedająca się Polska Płyta Roku. Piosenkarka została nagrodzona w plebiscycie BRAVOORA, w kategorii Artysta Roku.

22 maja 2012 roku wracając z uroczystości zakończenia roku szkolnego, na drodze pomiędzy Wędrynia a Trzyńcem spowodowała wypadek drogowy. Policja wydała oświadczenie, że badanie alkomatem wykazało u piosenkarki zawartość około jednego promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W swoim oświadczeniu wokalistka jako przyczynę wypadku podała (cyt.) "zmęczenie spowodowane nieprzespanymi nocami przed egzaminem maturalnym".

W lipcu 2012 roku manager wokalistki oznajmił, że dostała się ona na studia prawnicze w Warszawie (cyt.) "Papiery, zawiadomienie z uniwersytetu w Warszawie, już przyszły do domu Ewy. Będzie studiować prawo".

Jesienią tego samego roku wzięła udział w trzeciej edycji programu TVP Bitwa na głosy jako trenerka drużyny z Sosnowca. Po 10. tygodniach zmagań w programie, piosenkarka doprowadziła swoją drużynę do finału, gdzie ostatecznie zajęli 2. miejsce, ulegając drużynie Andrzeja Piasecznego. W listopadzie 2012 została jedną z jurorek "SuperStar", czesko-słowackiego programu typu talent show, do którego castingi odbywały się w listopadzie i grudniu. 24 marca 2013 Ewa wygrała statuetkę w Kids' Choice Awards 2013 emitowanym w stacji Nickelodeon jako Najlepsza Polska Gwiazda.

Oficjalna strona artystki: ewafarna.pl

Ewa Farna

fot. Łukasz Urbański

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Inna Album 1
Dokument Wszystko albo nic Album 1
Dokument EWAkuacja Album 1
Dokument (W)Inna Album 1
Dokument Cicho Album 1
Dokument Bumerang Album 1
Dokument Interakcja Album 1