Ewa Szlachcic

Ewa Szlachcic fot. facebook.com/ewaszlachcic/

Ewa Szlachcic

kraj: Polska

gatunek: soul

Ewa Szlachcic to polska wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka oraz aktorka, która od początku swojej kariery muzycznej idzie w stronę soulu, popu oraz piosenki scenicznej. Ewa jest zafascynowana możliwościami jakie daje nowoczesna muzyka w wyrażaniu tego, co dla człowieka najważniejsze.

Świat muzyczny usłyszał o Ewie dzięki popularnemu programowi The Voice of Poland, w którym artystka dotarła do odcinków „live”. Dzięki swojemu melodycznemu głosowi oraz wyjątkowemu scenicznemu dynamizmowi, została bezapelacyjnie okrzyknięta jednym z największych talentów tego programu. Od tego momentu jej kariera zaczęła rozwijać się szybciej. Ewa raz dwa stała się rozpoznawalna w środowisku muzycznym, będąc angażowana do licznych pobocznych projektów muzycznych. Artystka nie zarzuciła jednak zbierania materiału do swojego solowego wydania, którym był debiutancki krążek zatytułowany „Fotografie” wydany w 2012 roku razem z grupą Way No Way.

Ewa jest z wykształcenia aktorką oraz wokalistką. Ta absolwentka Akademii Teatralnej w Białymstoku oraz ZPSM im. Fryderyka Chopina w Warszawie, stanowi niesamowity powiew muzycznej świeżości. Na co dzień realizuje się nie tylko jako wokalistka, ale również jako współautorka tekstów. Wykształcenie aktorskie oraz wielopoziomowy sposób patrzenia na otaczającą rzeczywistość, pozwala Ewie na tworzenie wyjątkowych, zapadających w pamięć tekstów, które potrafią drgnąć w człowieku najbardziej czułe struny.  

Ewa Szlachcic może pochwalić się wieloma sukcesami w polskiej przestrzeni muzycznej. Zajęła ona miedzy innymi I miejsce oraz zdobyła nagrodę za najlepszą kompozycję muzyczną na Międzynarodowym Festiwalu Rzeszów Carpathia Festiwal 2011, Grand Prix na Festiwalu Pejzaż Bez Ciebie w 2010, Grand Prix Festiwalu Jesienne Nastroje oraz I miejsce razem z wyróżnieniem za najlepszy wokal w trakcie Przeglądu Zespołów Nie Tylko Rockowych w Nakle. Ewa idzie jak burza po muzycznej scenie, jej niesamowity głos oraz umiejętności pisarskie wróżą jej wielką przyszłościową karierę. Artystkę można było również zobaczyć w popularnych muzycznych programach telewizyjnych jak na przykład: Tak To Leciało, Szansa na sukces, Bitwa na głosy, czy The Voice Of Poland.

Aktualnie Ewa kończy zbierać materiał do swojego drugiego autorskiego albumu, na który stale powiększające się grono jej fanów, coraz niecierpliwiej czeka.