Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Marcin Wojciechowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Feel

Feel

Feel

Najsłynniejszy polski kwartet, niesłychane połączenie czterech talentów.

Najsłynniejszy polski kwartet, niesłychane połączenie czterech talentów, których pasje można sprowadzić tylko do jednego mianownika- muzyki. Gitarowe brzmienia i oryginalna barwa głosu wokalisty, która szybko stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Chłopaki od razu pokazali, na co ich stać, a ich muzyka grana jest wszędzie, zwłaszcza wieczorami, gdy jest już ciemno... Powstał w maju 2005 roku w Katowicach, z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty - Piotra Kupichy.

Zespół, w zależności od składu, przechodził liczne metamorfozy w nazewnictwie- począwszy od Q2, przez Q3, Q4, Kupicha Band, aż w końcu i ostatecznie przemianował się na Feel. Aktualny skład grupy tworzą: Piotr Kupicha, Łukasz Kożuch, Michał Nowak, Michał Opaliński. Pierwszy singel chłopaków, "A gdy jest już ciemno", pojawił się w 2007 roku i od razu stał się hitem, zdobywając szczyty najpopularniejszych list przebojów oraz królując na ekranach znanych stacji muzycznych. Podobnie było z debiutanckim albumem grupy- "Feel", którego premiera odbyła się 26 października 2007 roku. Nie tylko zdobywał on kolejno miano złotej, platynowej i diamentowej płyty, ale też ugruntował pozycję zespołu, gwarantując mu możliwość występu wśród polskich wykonawców, walczących w finale na 44. Sopot Festival. Chłopaki, jak można było przewidzieć, dali z siebie wszystko, zdobywając Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Od tej pory ich kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. Pojawiły się nowe single: "No pokaż na co cię stać", "Jak anioła głos", "Pokonaj siebie" z Iwoną Węgrowską, który swoją premierę miał w Radiu ZET. Posypały się kolejne nagrody: Fryderyk 2008 w kategorii "Nowa Twarz Fonografii", Złoty Dziób 2007 w kategorii "Odkrycie Roku", Telekamera Tele Tygodnia 2008 i 2009 w kategorii "Muzyka", Superjedynki 2008 w kategoriach "Płyta Roku", "Zespół Roku", "Super Występ".

W czerwcu 2009 roku pojawiła się druga płyta ekipy, "Feel 2", którą lansował przebój "Pokaż mi niebo". Album już w dniu premiery osiągnął sukces, zdobywając status złotej płyty. Popularność chłopaków jest coraz większa, o czym świadczy coraz większa liczba koncertów, odbywających się już nie tylko w Polsce, ale także za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Kanadzie.

W grudniu 2010 zespół zaprezentował utwór "Weekend", promujący komedię pod tym samym tytułem, a w lutym 2011 piosenkę przewodnią do serialu komediowego TVP2 "Rodzinka.pl", "Więcej jeśli się da".

Od marca do kwietnia 2011 Piotr Kupicha brał udział w show "Bitwa na głosy", szukającym nowych talentów muzycznych. Zaproszeni artyści kompletowali w miejscu swojego pochodzenia własne zespoły złożone z 16 wokalistów. Kupicha przesłuchania do swojego składu przeprowadził jeszcze w styczniu. Chór Kupichy zwyciężył program, po czym razem nagrali piosenkę "Zwycięstwa smak". Wszystkie te trzy nagrania trafiły później na trzeci albumu grupy "Feel 3".

W lipcu Feel zaprezentował singla, bezpośrednio promującego ten album, balladę "Cały ten świat". Teledysk, podobnie jak pierwszy, zrealizowano w rodzinnych Katowicach. Album trafił na rynek dopiero 18 października, osiągając status złotej płyty po miesiącu sprzedaży i debiutując na 13. miejscu listy OLiS. W listopadzie na listy przebojów trafił następny singiel, "Jak nie to nie".

W styczniu 2012 premierę miała kolejna piosenka przewodnia Feel do serialu komediowego TVP2, "Ja to mam szczęście', pod tym samym tytułem. W tym samym miesiącu rozpoczęto promocję kolejnego singla z płyty "Feel 3", "Zwycięstwa smak", który w kwietniu znalazł się w TOP 10 konkursu na oficjalny hit reprezentacji Polski na EURO 2012 "Hit Biało-Czerwonych".

W lutym ukazała się książeczka z płytą "Opowieści z Krainy Pięknych Snów" z bajkami, którą we współpracy z Fundacją dziennika "Fakt", Kupicha nagrywał z innymi gwiazdami show-biznesu, jak Katarzyna Pakosińska, Ania Świątczak czy Agnieszka Popielewicz. Wydawnictwo to było dostępne ekskluzywnie w sieci sklepów Biedronka, tylko przez dwa tygodnie. W tym samym miesiącu wokalista został laureatem plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" tygodnika "Newsweek", w kategorii: Darczyńca Organizacji Społecznej. W lutym zespół Feel wyruszył ponadto na serię koncertów w Stanach Zjednoczonych

Oficjalna strona zespołu: www.feel.net.pl