Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 15158, ID obiektu: 15194

Feel

Feel

Feel

Feel

Najsłynniejszy polski kwartet, niesłychane połączenie czterech talentów.

Najsłynniejszy polski kwartet, niesłychane połączenie czterech talentów, których pasje można sprowadzić tylko do jednego mianownika- muzyki. Gitarowe brzmienia i oryginalna barwa głosu wokalisty, która szybko stała się rozpoznawalna w całej Polsce. Chłopaki od razu pokazali, na co ich stać, a ich muzyka grana jest wszędzie, zwłaszcza wieczorami, gdy jest już ciemno... Powstał w maju 2005 roku w Katowicach, z inicjatywy wokalisty, kompozytora, autora tekstów i gitarzysty - Piotra Kupichy.

Zespół, w zależności od składu, przechodził liczne metamorfozy w nazewnictwie- począwszy od Q2, przez Q3, Q4, Kupicha Band, aż w końcu i ostatecznie przemianował się na Feel. Aktualny skład grupy tworzą: Piotr Kupicha, Łukasz Kożuch, Michał Nowak, Michał Opaliński. Pierwszy singel chłopaków, "A gdy jest już ciemno", pojawił się w 2007 roku i od razu stał się hitem, zdobywając szczyty najpopularniejszych list przebojów oraz królując na ekranach znanych stacji muzycznych. Podobnie było z debiutanckim albumem grupy- "Feel", którego premiera odbyła się 26 października 2007 roku. Nie tylko zdobywał on kolejno miano złotej, platynowej i diamentowej płyty, ale też ugruntował pozycję zespołu, gwarantując mu możliwość występu wśród polskich wykonawców, walczących w finale na 44. Sopot Festival. Chłopaki, jak można było przewidzieć, dali z siebie wszystko, zdobywając Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności.

Od tej pory ich kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. Pojawiły się nowe single: "No pokaż na co cię stać", "Jak anioła głos", "Pokonaj siebie" z Iwoną Węgrowską, który swoją premierę miał w Radiu ZET. Posypały się kolejne nagrody: Fryderyk 2008 w kategorii "Nowa Twarz Fonografii", Złoty Dziób 2007 w kategorii "Odkrycie Roku", Telekamera Tele Tygodnia 2008 i 2009 w kategorii "Muzyka", Superjedynki 2008 w kategoriach "Płyta Roku", "Zespół Roku", "Super Występ".

W czerwcu 2009 roku pojawiła się druga płyta ekipy, "Feel 2", którą lansował przebój "Pokaż mi niebo". Album już w dniu premiery osiągnął sukces, zdobywając status złotej płyty. Popularność chłopaków jest coraz większa, o czym świadczy coraz większa liczba koncertów, odbywających się już nie tylko w Polsce, ale także za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Kanadzie.

W grudniu 2010 zespół zaprezentował utwór "Weekend", promujący komedię pod tym samym tytułem, a w lutym 2011 piosenkę przewodnią do serialu komediowego TVP2 "Rodzinka.pl", "Więcej jeśli się da".

Od marca do kwietnia 2011 Piotr Kupicha brał udział w show "Bitwa na głosy", szukającym nowych talentów muzycznych. Zaproszeni artyści kompletowali w miejscu swojego pochodzenia własne zespoły złożone z 16 wokalistów. Kupicha przesłuchania do swojego składu przeprowadził jeszcze w styczniu. Chór Kupichy zwyciężył program, po czym razem nagrali piosenkę "Zwycięstwa smak". Wszystkie te trzy nagrania trafiły później na trzeci albumu grupy "Feel 3".

W lipcu Feel zaprezentował singla, bezpośrednio promującego ten album, balladę "Cały ten świat". Teledysk, podobnie jak pierwszy, zrealizowano w rodzinnych Katowicach. Album trafił na rynek dopiero 18 października, osiągając status złotej płyty po miesiącu sprzedaży i debiutując na 13. miejscu listy OLiS. W listopadzie na listy przebojów trafił następny singiel, "Jak nie to nie".

W styczniu 2012 premierę miała kolejna piosenka przewodnia Feel do serialu komediowego TVP2, "Ja to mam szczęście', pod tym samym tytułem. W tym samym miesiącu rozpoczęto promocję kolejnego singla z płyty "Feel 3", "Zwycięstwa smak", który w kwietniu znalazł się w TOP 10 konkursu na oficjalny hit reprezentacji Polski na EURO 2012 "Hit Biało-Czerwonych".

W lutym ukazała się książeczka z płytą "Opowieści z Krainy Pięknych Snów" z bajkami, którą we współpracy z Fundacją dziennika "Fakt", Kupicha nagrywał z innymi gwiazdami show-biznesu, jak Katarzyna Pakosińska, Ania Świątczak czy Agnieszka Popielewicz. Wydawnictwo to było dostępne ekskluzywnie w sieci sklepów Biedronka, tylko przez dwa tygodnie. W tym samym miesiącu wokalista został laureatem plebiscytu "Gwiazdy Dobroczynności" tygodnika "Newsweek", w kategorii: Darczyńca Organizacji Społecznej. W lutym zespół Feel wyruszył ponadto na serię koncertów w Stanach Zjednoczonych

Oficjalna strona zespołu: www.feel.net.pl

Feel

fot. www.feel.net.pl

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Swoje szczęście znam Album 1
Dokument Zostań ze mną Album 1
Dokument Feel 3 Album 1
Dokument Urodziny Album 1
Dokument Lepiej być podobnym do nikogo Album 1
Dokument Feel Album 1
Dokument Feel 2 Album 1
Dokument Gotowi na wszystko Album 1
Dokument Jak na imię masz Album 1