Ferdy

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Ferdy

kraj: niemcy

gatunek: dream pop, electronica

Ferdy, a raczej Ferdy Wilson to niemiecki artysta, producent muzyczny, wokalista oraz songwriter, wykonujący swoje przeboje poprzez łączenie ze sobą takich gatunków jak rock, dream pop oraz country rock. Twórczość Ferdy’ego nacechowana jest inspiracjami pochodzącymi z różnych stylów, z którymi artysta cały czas eksperymentuje, starając się znaleźć jeszcze lepszy sposób na wyrażenie swojej unikalnej wizji muzycznej. Przeboje jakie dostarcza szerokiej publiczności Ferdy, mają szczególny wymiar – potrafią być zarówno idealnymi „kanapowcami”, które nagle przechodzą do porywających melodii, zwyczajnie nie dając usiedzieć w miejscu. Dzięki takim finezyjnym, wielowymiarowym połączeniom artysta potrafi bardzo szybko zjednać sobie szeroką publiczność, dając słuchającym zawsze to czego oczekują.

Mieszając wysmakowane beaty z lekkim dodatkiem grunge’owych riffów, odważnych wokali oraz sytnhu, trance’u i ambient chillu Ferdy stworzył zupełnie nowy wymiar współczesnej elektronicznej muzyki rockowej. Jest on swego rodzaju prekursorem nowej fali muzycznej, która coraz szybciej podbija serca i umysły słuchaczy na całym świecie.

Kompozycje Ferdy’ego cechuje niesamowita świeżość muzycznego przekazu oraz unikalność proponowanej wizji. W jego utworach partie orkiestrowe dopełniane są przez nagłe mocne gitarowe zwroty, które płynnie przechodzą w elektroniczne pętle. Sposób w jaki Ferdy potrafi łączyć na pierwszy rzut oka całkowicie przeciwstawne kierunki muzyczne, świadczy o jego wyjątkowym artyzmie i umiejętnościach, dając każdemu perspektywę prawdziwej muzycznej przygody. Efektem jest cała masa często przeciwstawnych emocji, które aż buzują w człowieku. Twórczość Ferdy’ego prawdziwie budzi z codziennego uśpienia, przynosząc w zależności od potrzeb, moment odpoczynku lub solidny zastrzyk muzycznej energii do działania.

Artysta cały czas zbiera materiał do nowych przebojów. Póki co jego utwory można usłyszeć głównie w sieci.