Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Flawes

Flawes fot. facebook.com/FlawesBand

Flawes

kraj: Wielka Brytania

gatunek: alternatywny pop

Flawes to brytyjska formacja spod znaku alternatywnego popu, którą tworzą: Josh Carruthers – wokal i klawisze, Freddie Edwards – gitara oraz Josh Hussey – perkusja. To muzyczne trio na tle innych artystów, odznacza się wyjątkowo unikalnym łączeniem synthowych sampli z partiami popowymi. Efektem tych kompilacji są naładowane emocjonalnie alternatywne konstrukty muzyczne, które żyją prawdziwe dynamicznym życiem. Niecodzienny wymiar muzyczny oferowany przez Flawes daje każdemu poszukującemu wyjątkowych melodycznych doznań, upragnioną odskocznię od skostniałych codziennych schematów. Flawes zabiera każdego w krainę prawdziwego muzycznego geniuszu. Ich kompozycje cały czas ewoluują w miarę wyników efektów eksperymentowania z muzyką. Alternatywa jest dla nich zarówno punktem wyjścia jak i dojścia. Można śmiało powiedzieć, że wizja muzyczna jaką oferuje swoim słuchaczom to wyjątkowe muzyczne trio, stanowi ważną cegiełkę w budowie współczesnej sceny muzycznej.

Flawes odcisnęło swój znak w świecie, wydając swoje pierwsze EP „Unspkn”, które bardzo szybko zdobyło sobie uznanie zarówno publiczności, jak i krytyków muzycznych. Singiel „Don’t Wait For Me” określany jest po prostu jako intrygujący, potrafiący płynnie przechodzić między różnorodnymi tonacjami, dając słuchaczowi dostęp do niewyobrażalnej gamy melodycznych doznań. W 2016 roku Flawes wydało swoje drugie EP zatytułowane „CTRL”, zdobywając sobie dużą popularność najpierw w sieci, a później na rynku. Do tej pory trio wystąpiło w wielu prestiżowych lokalizacjach jak np. The Sebright Arms w Londynie. Rosnąca popularność formacji sprawia, że w 2016 roku powinni się oni pojawić na niejednym światowym festiwalu – jest to okazja, której nie można przegapić!

Mimo, że kariera Flawes rozpoczęła się zaledwie rok temu, to rozpoczęła się z prawdziwym hukiem. Singiel „Don’t Wait For Me” ciągle zdobywa grupie nowych fanów, rozgrzewając zarówno eter stacji radiowych jak i blogosferę.

Styl Flawes można określić jako minimalistyczny, nacechowany inspiracjami zaczerpniętymi z muzyki popowej, łączonej z przedłużającymi się partiami wokalnymi. Jest to unikalny wymiar muzyczny, który już od pierwszej nuty robi niesamowite wrażenie na słuchającym.  Prostota idzie tutaj w parze z efektywnością oraz efektownością. Flawes nie pozostawia niczego przypadkowi podczas tworzenia swoich dzieł – całość stanowi doskonale przemyślany schemat, który ma przynieść określony oddźwięk emocjonalny.

Jeżeli poszukujemy prawdziwej muzycznej przygody, to Flawes stanowić będzie jednego z najlepszych melodycznych kompanów.