Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Floorjivers

Floorjivers fot. last.fm

Floorjivers

kraj: Niemcy

gatunek: electronik, ambient, pop, jazz, funk, house

Floorjivers to niemiecki kwartet tworzony przez Alexa B. Groove (partie elektroniczne), Aniko Kanthak (gościnne wokale), Bernda Delbrugge (saksofon) oraz Easy Rhodes’a. Grupa tworzy swoje wyjątkowe kompozycje muzyczne łącząc w niesamowity sposób takie style jak: ambient, pop, jazz, funk, house oraz electric lounge. Efekt jest zwyczajnie magiczny. Różnorodność stylów prezentuje się w postaci płynnych przejść, które potrafią przeniknąć słuchającego na wskroś, nie pozostawiając na nim muzycznej suchej nitki. Floorjivers z powodzeniem łączą to, co na pierwszy rzut oka połączyć się nie da. Nie dziwi zatem fakt, że grono ich fanów coraz bardziej się powiększa.

W swojej twórczości Floorjivers kierują się niczym nieskrępowaną wolnością. Biorą co najlepsze z muzyki, kompilując z odmiennych gatunków minimalistyczne kompozycje, które swoją prostotą utrafiają w samo sedno. Nie oznacza to absolutnie, że ich wizja muzyczna jest prosta, czy uboga. Minimalistyczne podejście w procesie tworzenia stanowi najlepszy wyraz głębi przekazu jaką Floorjivers mają do zaoferowania. Artyści ci to prawdziwi profesjonaliści w swoim fachu, którzy nie uciekają się do tanich sztuczek, żeby przekonać do siebie słuchaczy. Ich twórczość mówi sama za siebie, już po pierwszej nucie słuchający wie, że za moment czeka go coś niesamowitego i mocniej przyciska słuchawki do uszu, żeby nie przegapić ani jednej nuty.

FloorJivers zabierają każdego w podróż po wyjątkowo zróżnicowanym krajobrazie muzycznym. Relaksujące lounge’owe dźwięki płynnie przechodzą w głęboki, urzekający bass, by nagle przeistoczyć się w najlepsze cechy deep house’u oraz funku. Jeżeli poszukujemy prawdziwie unikalnego muzycznego uniesienia, które będzie w stanie przebić wszystkie skostniałe melodyczne bariery, to twórczość Floorjivers będzie strzałem w dziesiątkę. Ich kompozycje doskonale nadadzą się zarówno na leniwe zaleganie na kanapie, jak i na imprezę, która swoją intensywnością przepali taneczny parkiet.