Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36226, ID obiektu: 36402

Floris

Floris

Floris

Wszystko o holenderskim artyście - bio, kariera, dyskografia

Floris

kraj: Holandia

gatunek: house

Floris Klinkert to holenderski artysta, producent muzyczny oraz coder. Artysta zaczął tworzyć swoje pierwsze kompozycje około 1992 roku, we współpracy z dwójką przyjaciół. Efektem czego była krótka, ale dobrze rozwijająca się kariera w undergroundowym świecie muzyki house’u.

Styl muzyczny Florisa zawsze był dość zróżnicowany, w miarę posuwania się jego kariery do przodu, tworzył on coraz więcej kompozycji, będących wynikiem połączenia triphopu, jazzu oraz popu. Wielopoziomowa wizja artystyczna znacznie wybija tego muzyka na tle innych producentów tworzących w podobnych stylach. Floris łączy ze sobą w swoich utworach dużo elementów niszowych, tworząc dzięki temu kompozycje, które swoją unikalnością wyjątkowo przykuwają uwagę. W efekcie Floris razem ze swoim szczególnym przekazem jest w stanie szybko przebić się przez morze konkurencji i dotrzeć do szerokich grup muzycznych odbiorców, dając im to czego oczekują.

Pierwszy studyjny album Florisa zatytułowany „FLORiS” został wydany nakładem United Recordings w 2002 roku. Krążek szybko zdobył sobie uznanie ze strony szerokiej publiczności oraz środowisk krytyków muzycznych. Pochwalne recenzje sypały się jedna za drugą. Skutkiem nagłego skoku popularności muzyk stał się angażowany do wielu występów – pojawił się między innymi na festiwalach: Lowlands i Roskilde oraz w licznych programach telewizyjnych.

Po dwóch latach zbierania materiałów oraz eksperymentowania z nowym brzmieniem, Floris wydał swój drugi studyjny krążek pod tytułem „Drunk On Life”. Te dwa albumy bardzo się od siebie różniły. Kiedy „FLORiS” skomponowany był głównie z sampli, „Drunk On Life” posiadał większą głębię, był bardziej spontaniczny i skłaniał się w stronę liryzmu. Pokazuje to wyraźnie, jak Floris potrafi dostosować się do wymogów publiczności oraz sposób ewolucji jego wizji muzycznej. Mimo często diametralnych zmian, jego twórczość nie traci na swoim wyrazie, pozostając cały czas świeżą i oryginalną.

W 2004 roku Floris rozpoczął współpracować z Janne Schra oraz Arrien Molemą, które dodały piękne elementy popowe oraz jazzowe. Floris oraz formacja Room Eleven pod wpływem zmieniającej się sceny wydawniczej, postanowili dla zabawy wydać nowy album całkowicie bez budżetu. Po kilku latach ciężkiej pracy oraz zwykłego grania dla przyjemności, w 2006 roku pojawił się wspólny album artystów zatytułowany „Six White Russians and a Pink Pussycat”. Całość krążka została zmiksowana oraz wyprodukowana przez Florisa.

Wśród swoich inspiracji muzycznych, artysta wymienia takie gwiazdy jak: Curtis Mayfield, Stevie Wonder, Miles Davis, Marvin Gaye, Jeff Buckley oraz Massive Attack, Radiohead i Björk. Ich muzyczny wpływ można wyraźnie usłyszeć w kompozycjach Klinkerta – szczególnie na jego pierwszym albumie.

Twórczość tego artysty jest szeroko ceniona na całym świecie. Jego kunszt każdego roku stale powiększa, istniejącą bazę zdeklarowanych fanów oraz przynosi słuchaczom nowe muzyczne doświadczenia. Floris razem ze swoimi utworami stanowi ciekawą, godną polecenia melodyczną odskocznię. Różnorodność stylów w jakich utrzymane są jego albumy, single oraz Ep sprawia, że nawet najbardziej wymagających słuchacz, pośród jego dyskografii z pewnością znajdzie coś dla siebie.