Flume

Flume fot. facebook.com/flumemusic

Flume

kraj: Australia

gatunek: electronica

Harley Edward Streten znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem Flume, to australijski muzyk oraz producent, który przy tworzeniu swoich unikalnych kompozycji wykorzystuje połączenia takich gatunków jak: electronica, downtempo, experimental, trip hop, hip hop, EDM oraz electropop.

Jego debiutancki album zatytułowany „Flume” pojawił się na rynku w 2012 roku, szybko zjednując artyście uznanie ze strony publiczności oraz krytyków muzycznych. Praktycznie z dnia na dzień Harley stał się rozpoznawalny na scenie muzycznej, a jego przeboje zaczęły piąć się coraz szybciej i wyżej w notowaniach list przebojów. Krążek „Flume” okazał się również bardzo dużym sukcesem komercyjnym, w niedługim czasie pokrył się podwójną platyną, zapewniając Harleyowi stabilny grunt do dalszego rozwoju. Eksperymenty z nowym brzmieniem oraz ciągłe poszukiwanie jeszcze lepszych sposobów na pełniejsze wyrażenie swojej unikalnej wizji muzycznej sprawiają, że Flume jest artystą bardzo dynamicznym, który potrafi dostarczyć słuchającemu wyjątkowo szeroką gamę muzycznych uniesień. W trakcie swojej kariery remiksował on piosenki takich gwiazd oraz formacji jak: Lorde, Sam Smith, Arcade Fire oraz Disclosure.

Mimo stosunkowo krótkiej kariery muzycznej, Flume posiada już dobrze ugruntowaną pozycję profesjonalisty z niesamowitymi pokładami pozytywnej energii, które przebrzmiewają w każdej nucie jego zjawiskowych kompozycji.

Swoje pierwsze utwory Streten zaczął tworzyć w wieku 13 lat – te nieśmiałe eksperymenty rozbudziły w nim potrzebę wyrażania siebie poprzez muzykę, co zaowocowało wykształceniem się unikalnego pędu do muzycznej doskonałości. W 2010 roku artysta rozpoczął tworzenie muzyki stricte house’owej pod pseudonimem HEDS (jego inicjały) – wydał dwa warte uwagi tracki „Flow” i „Fizz” oraz kilka pozytywnie przyjętych remixów.

Kariera muzyczna Stretena nabrała rozpędu w 2011 roku, kiedy to został odkryty przez wydawnictwo Future Classic w trakcie organizowanego przez nich konkursu dla nowych artystów. Streten przystąpił do zawodów ze swoimi utworami „Sleepless”, „Over You” oraz „Paper Thin”. Tracki zrobiły niesamowite wrażenie na jurorach, w efekcie czego muzyk podpisał swój pierwszy kontrakt wydawniczy, którego zwieńczeniem w niedługim czasie było wydanie pierwszego EP zatytułowanego „Sleepless”.

Pierwszy studyjny album pod tytułem „Flume” został wydany w 2012 roku. Przy produkcji tego krążka artysta zaangażował takich wokalnych mistrzów jak: Moon Holiday, Jezzabell Doran, Chet Faker oraz rapera T.Shirt.

W 2012 roku po podpisaniu kontraktu z Mom + Pop Music debiutancki album „Flume” mógł przekroczyć ocean. Rok później krążek pojawił się na amerykańskich półkach, odbijając się głośnym, pozytywnym echem w środowisku muzycznym. Pozytywne recenzje zaczęły się sypać jedna za drugą, a Flume stał się nowym, standardowym dodatkiem do tysięcy playlist amerykańskich słuchaczy.

Flume nie spoczywa jednak na dotychczasowych laurach, cały czas angażując się w nowe projekty muzyczne oraz współprace z innymi artystami. Każde nowe doświadczenie poszerza jego muzyczną perspektywę, dodając nowego poziomu artyzmu do wydawanych utworów. W efekcie czego wizja tego artysty cały czas ewoluuje, pozostając świeżą oraz doskonale wpisującą się w potrzeby nowoczesnych odbiorców. Flume to doskonały muzyczny przerywnik w codziennej zabieganej rzeczywistości, którego wyjątkowe kompozycje pozwolą na szybkie naładowanie wewnętrznych baterii oraz chwilę pozytywnego melodycznego oderwania.