Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 15375, ID obiektu: 15411

Foals

Foals

Foals

Wszystko o angielskiej grupie - bio muzyków, dyskografia, kariera, festiwale, wideo, trasy koncertowe

Foals

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie rock

Foals to angielska grupa rockowa powstała w 2005 roku w Oxfordzie. Skład grupy tworzą: wokalista i gitarzysta Yannis Philippakis, perkusista Jack Bevan, gitarzysta rytmiczny Jimmy Smith, basista Walter Gervers oraz klawiszowiec Edwin Congreave, którzy swoją wizją indie rocka coraz szybciej podbijają serca międzynarodowej publiczności. Grupa cieszy się dużym uznaniem na całym świecie, pojawiając się na wielu prestiżowych, czołowych festiwalach muzycznych jak np.: Glastonbury, Coachella oraz Roskilde.

Dynamizm muzyczny oraz pełne zorientowanie na potrzeby słuchaczy sprawia, że muzyka oferowana przez Foals szybko znajduje drogę do serc i umysłów odbiorców. W efekcie artyści zdobyli już wiele muzycznych nagród jak chociażby: Best Live Act 2013. Ich albumy, single oraz teledyski to czysty wyraz prawdziwie żyjącej muzyki. Słuchając utworów Foals zwyczajnie przyciska się mocniej słuchawki do głowy, żeby tylko nie przegapić żadnej nuty. Wielopoziomowość każdego realase’u sprawia, że muzyki oferowanej przez tą formację się nie tyle słucha, co intensywnie przeżywa, każdorazowo odnajdując w niej coś nowego.

Każdy z muzyków wchodzący w skład Foals współpracował wcześniej z inną formacją. Te różnorodne doświadczenia zasadniczo wpłynęły na wymiar oraz brzmienie, jakie Foals ma do zaoferowania swoim słuchaczom. Artyści sami przyznają, że dla nich tworzenie muzyki musi łączyć się z satysfakcją oraz zabawą, nie może być to praca jak każda inna, ponieważ wtedy ich utwory straciłyby swoją duszę.

Foals cieszy się szczególną popularnością na Wyspach Brytyjskich, jednak ich muzyczna wizja łatwo przekracza granice geograficzne.

Grupa wydała swój pierwszy studyjny album zatytułowany „Antidotes” w 2008 roku. Krążek szybko odbił się dużym echem w środowisku muzycznym, zjednując Foals liczne rzesze nowych zdeklarowanych fanów. Stanowili oni powiew nowości na rockowej scenie. Dzięki unikalnej wizji muzycznej łączonej z niepowtarzalną liryczną głębią, Foals nie pozostawiało na słuchającym suchej nitki. Od początku swojego istnienia formacji wróżona jest wielka kariera. Stale rosnąca popularność grupy oraz ciągle wydawany nowy materiał wyraźnie ugruntowuje pozycję Foals na muzycznym firmamencie.

Grupa czerpie swoje inspiracje muzyczne z najróżniejszych gatunków oraz twórczości innych zespołów. Wśród najważniejszych wymienić można takie formacje oraz style jak: Foo Fighters, minimal techno, Arthus Russel, The Redneck Manifesto, Harmonia, Talking Heads oraz For London. Jest to wyjątkowo szeroki wachlarz, który sprawia, że każdy release Foals jest prawdziwie niepowtarzalny. Artyści nie dają się zaszufladkować pod jeden muzyczny styl, cały czas eksperymentując z nowym brzmieniem. Dzięki temu ich dyskografia to zróżnicowana muzyczna przygoda, która pozwala na świetne rozładowanie nagromadzonej energii. Foals stanowi doskonałe dopełnienie do każdej codziennej playlisty, dla fanów poszukujących nowego rockowego wymiaru.

Foals

Nazwa Klasa Sekcja Priorytet
Dokument Holy Fire Album 1