Frances

Frances fot. facebook.com/sophiefrancismusic

Frances

kraj: Wielka Brytania

gatunek: pop

Sophie Frances Cooke znana lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem jako Frances, to brytyjska wokalistka oraz songwriterka, która od kilku lat coraz szybciej podbija serca słuchaczy na całym świecie. Frances łączy swoją niepowtarzalna barwę głosu z głębokimi, rozbudowanymi przekazami lirycznymi, opakowując wszystko w melodyczne połączenie popu, indie popu, folku oraz soulu. Efekt jest prawdziwie magiczny. Wizja muzyczna oraz umiejętności Sophie zostały szybko docenione przez innych artystów oraz środowisko krytyków muzycznych. Mimo młodego wieku artystka jest coraz częściej angażowana do nowych projektów muzycznych, doszlifowując swoje unikalne zdolności oraz nadając nowy wymiar tworzonym utworom. Wielopoziomowy artyzm to znak rozpoznawczy Cooke, jej występy na żywo zawsze pozostawiają po sobie niezapomnianą dawkę pozytywnych wrażeń. W efekcie od momentu zaistnienia na scenie muzycznej grono jej fanów cały czas się powiększa, a oni uważnie śledzą wszelkie muzyczne poczynania artystki.

W 2014 roku Frances była jedną z artystek biorących udział przy powstaniu wyjątkowego tracku „Fire May Save You” dla francuskiego labela Kitsune. Singiel ten został później wydany w zremiksowanych wersjach. W 2015 roku Frances wydała Ep „Grow”, które szybko ugruntowało jej pozycję na scenie muzycznej. „Grow” pokazywało wyraźnie wymiar zdolności wokalnych oraz pisarskich artystki. Doskonałe połączenie melodyczności oraz lirycznej głębi przenika słuchającego do samej duszy, niejako wymuszając na nim chwilę życiowej refleksji. Wymiar muzyki oferowany przez Frances stanowi doskonałe narzędzie do chwilowego oderwania się od codziennego zabiegania i zwyczajnego przystania na moment by rozkoszować się chwilą.

Idąc za ciosem w 2015 roku artystka wydało kolejne EP zatytułowane „Let it Out”, spotkała się ono z równie ciepłym przyjęciem, co poprzedni release. Z każdym kolejnym wydanym trackiem Sophie coraz bardziej rozwija swoje muzyczne skrzydła, jeszcze sprawniej hipnotyzując publiczność. Wśród swoich muzycznych inspiracji wokalistka wymienia takie postacie oraz formacje jak: Carole King, the Fugees, Radiohead oraz Coldplay, których wpływ daje się zauważyć w jej unikalnym stylu. Frances nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego, czerpie ona inspirację ze wszystkiego, ciągle eksperymentując z nowymi rodzajami brzmienia, poszukując idealnego wyrazu samej siebie poprzez muzykę. Ta stała artystyczna ewolucja gwarantuje słuchaczom zawsze świeżą oraz unikalną wizję muzyczną, w której zmieniają się tylko obrzeża, ale trzon pozostaje ciągle ten sam. Frances stała się muzyczną sensacją praktycznie z dnia na dzień. Oddana bez reszty tworzeniu jedynie najwyższej jakości muzyki, artystka swoją tytaniczną pracą dostarcza słuchaczom prawdziwie niezapomnianych muzycznych doznań.

Jej piosenki wypełnione są opowieściami o miłości, stracie oraz przyjaźni, stanowiąc żywy obraz skomplikowanego emocjonalnego wnętrza każdego człowieka. Liryczna głębia oraz przenikający głos wokalistki sprawiają, że każdą jej piosenkę intensywnie się przeżywa, mając wrażenie, że właśnie w melodyczny sposób ktoś opisuje nasze życie. Dzięki temu z twórczością Frances z roku na rok utożsamia się coraz więcej fanów, wymiar jej muzyki jest egalitarny – o wszystkich dla wszystkich.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji do zapoznana się z twórczością tej młodej coraz szybciej wschodzącej gwiazdy, to czas najwyższy to zmienić. Frances zagwarantuje każdemu poszukującemu wysmakowanych oraz unikalnych melodycznych doznań prawdziwą muzyczną ucztę.