Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36201, ID obiektu: 36375

Francis Orchestra Inferno

Francis Orchestra Inferno

Francis Orchestra Inferno

Francis Orchestra Inferno - bio, kariera, dyskografia, trasy koncertowe, wideo

Francis Orchestra Inferno

kraj: Australia

gatunek: house, dance

Francis Orchestra Inferno to nowoczesna australijska formacja, która wyjątkowo odznacza się na międzynarodowej scenie muzycznej. Styl Francis Orchestra Inferno jest kompilacją bogatych sampli utrzymanych w stylu disco oraz perkusyjnych rytmicznych dodatków. Formacja tworzy wysokiej jakości muzykę house’ową, nie ograniczając się jednak jedynie do tego stylu, lecz eksperymentując szeroko z soulem, jazzem oraz wariacjami disco. Te eksperymenty muzyczne przydają Francis Orchestra Inferno wyjątkowej unikalności, która potrafi przeniknąć słuchającego do samej głębi. Twórczość tej formacji to prawdziwie niepowtarzalna melodyczna przygoda, która z każdym realeasem przynosi całe morze niesamowitych pozytywnych doznań.

Trzonem Francis Orchestra Inferno jest Dj oraz producent muzyczny Griffin James, który z łatwością przebił się przez konkurencję na międzynarodowej scenie muzycznej stabilnym prądem nowych, zjawiskowych releasów w 2010 roku.

Griffin postrzegany jest w środowisku muzycznym jako wytrawny eksperymentator, łączący house z klasycznym techno oraz naleciałościami pochodzącymi z ery retro. Griffin to artysta, który jest w stanie melodycznie związać ze sobą style oraz elementy, na pierwszy rzut oka całkowicie przeciwstawne. Dj ten robi to praktycznie intuicyjnie tworząc nowatorskie kompozycje, które ugruntowują jego profesjonalną pozycję wśród czołowych artystów jego pokolenia.

W 2014 roku w obiegu pojawił się debiutancki album Francis Inferno Orchestra zatytułowany „A New Way of Living”, który spotkał się z niesamowicie ciepłym przyjęciem, udowadniając niezbicie jak wielki potencjał drzemie w australijskim muzyku. Fani praktycznie oszaleli na punkcie jego wysmakowanych muzycznych utworów, stanowiących ciekawą melodyczną alternatywę na rynku wydawniczym. Artysta cały czas zbiera materiały do nowych wydań, angażując się w wiele pobocznych projektów muzycznych. Dyskografia Francis Orchestra Inferno póki, co nie należy do bardzo rozległych, jednak Griffin dokłada wszelkich starań, zmieniając ten stan rzeczy z każdym kolejnym rokiem swojej artystycznej działalności. W jego utworach każdy nawet najbardziej wytrawny fan house’u znajdzie dla siebie coś wartego uwagi.

Francis Orchestra Inferno