Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Frank Borell

Frank Borell fot. frank-borell.com

Frank Borell

kraj: Niemcy

gatunek: house

Frank Borell to rozpoznawalny niemiecki producent muzyczny znany ze swoich popularnych kompozycji, określanych mianem mistycznego chillu. Frank potrafi szybko utrafić w najbardziej wysmakowane gusta wymagającej publiczności, serwując jej dawkę prawdziwie unikalnych muzycznych tworów, których nie tyle się słucha, co intensywnie przeżywa.  Borell prowadzi jednocześnie kilka oddzielnych projektów muzycznych, z których każdy w inny sposób wyraża cząstkę jego niesamowitej muzycznej wizji. Występuje on na scenicznych deskach jako: Frank Borell, Dreamscape, Mahoroba oraz Airstream. Wiele z tych projektów weszło w skład prestiżowych światowych kompilacji. Wśród najważniejszych można wymienić takie jak: Dubai Chill Lounge, Ibiza chill Session, Lounge del Mare, Island of chill oraz wiele innych.

Zaangażowanie artysty w rozwój muzyki chillout’owej jest wręcz nieocenione. Borell dodaje swoją istotną cegiełkę w budowanie niesamowitych muzycznych nastrojów już od wielu lat, stanowiąc dla innych artystów wzór do naśladowania oraz niewyczerpane źródło inspiracji. Jego album „Mystic Ibiza Cafe” to wyraz czystych hipnotycznych dźwięków, pozwalających odlecieć w krainę bezkresnych pozytywnych emocji. Wywołanie tego rodzaju efektu u słuchającego to umiejętność, którą może się pochwalić prawdziwie niewielu artystów. Występy na żywo, jakie serwuje swoim fanom Frank Borell stanowią każdorazowo niezapomniane doświadczenie, które pozostawia po sobie wrażenie niedosytu.

Jego utworów zwyczajnie chce się słuchać więcej i więcej.  Borell razem ze swoimi pobocznymi projektami muzycznymi to doświadczony muzyk, którego twórczość stanowi perfekcyjne dopełnienie każdej chillout’owej playlisty. Jeśli jeszcze nie mieliśmy okazji zapoznać się z kompozycjami tego niemieckiego chillowego maestro, to czas najwyższy to zmienić.