Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Fred Everything

Fred Everything fot. facebook.com/fredeverything/

Fred Everything

kraj: Francja/Kanada

gatunek: house

Fred Everything, a raczej Frederic Blais Hull to francusko-kanadyjski muzyk elektroniczny oraz Dj rozpoznawalny głównie dzięki swoim licznym, niesamowitym kompilacjom house’owym oraz deep house’owym.

Fred od młodości interesował się muzyką elektroniczną, cały czas eksperymentując z różnorodnymi brzmieniami, poszukując swojego unikalnego stylu. Mieszkając w Kanadzie rozwijał swój kunszt i umiejętności poprzez współpracę z licznymi grupami przy ich występach na żywo. Gdy acid house zaczął przelewać się po międzynarodowej scenie muzycznej, zagarniając sobą coraz szersze rzesze fanów, Frank mocniej zainteresował się muzyką dance.

Początek jego kariery przypada na lata 90-te ubiegłego stulecia, kiedy to jako jeszcze mało znany artysta grywał różnorodne gigi w kanadyjskich klubach. Występował wtedy pod scenicznym pseudonimem „Everything”. Nazwa nie jest tutaj przypadkowa. Wizytówką Frederica było to, że jego muzyczne sety prezentowały sobą wyjątkowo szeroki wachlarz. Jego gra nie była statyczna, ale przesuwała się z jednej muzycznej ekstremy do drugiej. Everything potrafił zagrać wszystko od techno przez ambient, house, aż po drum and bass.

Dj Fred Everything „narodził się” w 1993 roku, gdy zagrał jako otwierający artysta dla Sashy w Metropolis Club w Montrealu. Po ciepłym przyjęciu oraz zaistnieniu w świadomości słuchaczy powrócił do USA, gdzie przez kilka lat z mozołem budował swoją markę. Frederic, dzięki swojej tytanicznej pracy, unikanej wizji muzycznej oraz praktycznie intuicyjnej zdolności do perfekcyjnego łączenia ze sobą gatunków, które na pierwszy rzut oka są w stosunku do siebie całkowicie przeciwstawne, wyrobił sobie opinię prawdziwego profesjonalisty. Pod jego muzyczny sztandar coraz szybciej zaczęły lgnąć rozległe rzesze fanów, zahipnotyzowanych możliwościami oraz świeżością przekazu. Frank Everything szedł jak burza po deskach elektronicznej sceny muzycznej, wywierając swoją twórczością bezpośredni wpływ na jej współczesny kształt.

W Europie Fred Everything stał się popularny w 1997 roku po swoim wystąpieniu na festiwalu w Glasgow. Dało mu to możliwość późniejszej współpracy z licznymi deep house’owymi artystami jak na przykład: AtJazz, Nigel Hayes oraz Bougie Soliterre.

Fred Everything to dynamiczny projekt muzyczny, który cały czas się rozwija. Frederic ciągle szuka nowych muzycznych wyzwań, wydając kolejne i jeszcze bardziej zjawiskowe kompozycje muzyczne. Artysta nie spoczywa na dotychczasowych laurach, zachowując świeżość swojego przekazu i dostarczając odbiorcom muzykę na najwyższym poziomie. Twórczość Fred Everything przynosi całą masę niesamowitych melodycznych doznań, jego szeroka dyskografia doskonale dopełni playlistę każdego wysmakowanego house’owego fana szukającego jedynie tego, co w tym stylu najlepsze.