Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38207, ID obiektu: 38461

Frida Andersson

Frida Andersson

Frida Andersson

Wszystko o fińskiej wokalistce - biografia, kariera, dyskografia

Frida Andersson

kraj: Finlandia

gatunek: folk

Frida Andersson to coraz bardziej rozpoznawalna wokalistka oraz songwriterka pochodząca z Finlandii. Jej wizytówką jest wyjątkowo urzekająca gra na gitarze, dzięki której artystka potrafi zaprezentować szerokie spektrum wzlotów i upadków codziennego życia. Całość jest uzupełniana o barwny wokal Fridy oraz głębokie, przemyślane teksty liryczne dzięki, którym słuchający jest skory zarówno do śmiechu jak i płaczu.

Frida w swojej twórczości wykazuje niespotykaną wręcz zdolność do żonglowania emocjami słuchaczy, dostarczając im prawdziwie szeroki wachlarz melodycznych doznań. Słuchając releasów Andersson nigdy tak naprawdę nie wiemy jak zareagujemy, dzięki temu jej kompozycje nabierają zupełnie nowego dynamicznego formatu. Piosenki artystki nadają się idealnie zarówno do tańca jak i leniwego zalegania na kanapie. Niejako zmuszają one do refleksji, stopując często słuchającego w miejscu i przynosząc mu moment prawdziwej jasności umysłu, gdzie wszystko staje się jasne i proste.

Kariera muzyczna Andersson wystartowała z małej rodzinnej kawiarni, gdzie artystka występowała u boku swojego ojca oraz sióstr. Jak wspominają jej rodzice Frida mając już 4 lata stwierdziła, że zostanie w przyszłości wielką piosenkarką – i tak się właśnie stało. Nie jest to jednak samospełniające się proroctwo. Przez lata wokalistka włożyła ogrom pracy w przebicie się oraz zaistnienie na scenie muzycznej. Jej unikatowe umiejętności pozwalające na perfekcyjne łączenie głębi przekazu z łatwością jego odbioru sprawiają, że powstające kompozycje są prawdziwie egalitarne. Słuchając piosenek Fridy ma się wrażenie, że śpiewa ona do i bezpośrednio o słuchającym, dzięki czemu każdy zaczyna się szybko utożsamiać z  muzycznym przekazem. Wymiar jej muzyki przenika do samej głębi, potrafiąc poruszyć w człowieku te najbardziej wrażliwe struny, rozwijając słuchacza zarówno muzycznie jak i emocjonalnie.

Jej debiutancki album „Busy missing you” pojawił się w sprzedaży w 2009 nakładem Comos Music Group. Niedługo po wydaniu krążka Frida stwierdziła, że czas się muzycznie usamodzielnić, by zachować świeżość oraz oryginalność wizji. Nie chciała ona ryzykować zewnętrznych wpływów na jej muzykę, lecz mieć bezpośrednią decyzyjność i ostatnie słowo we wszystkim. Jej drugi album „Sister” został wydany już przez jej własny label Casual Friday Music.

Dwa pierwsze albumy artystki zostały wydane w języku angielskim. Po ich sporym sukcesie Frida zapragnęła spróbować nowej formy. Jej singiel „Vilsen i Stockholm” (Lost in Stockholm) wydany został po szwedzku. Kolejny album ujrzał światło dzienne w 2013 roku w Finlandii oraz w 2014 roku w Szwecji. Krążek „Hall mej hart” również prezentował słuchaczom wokalne możliwości Fridy w ojczystym języku jej matki.

Frida Andersson to niezależna, dynamiczna artystka, której muzyka zagarnia sobą coraz szersze rzesze fanów, daleko poza fińskimi granicami. Każdemu poszukującemu wyjątkowego zastrzyku pozytywnej muzycznej energii, Frida Andersson dostarczy remedium prawdziwie najwyżej jakości.

Frida Andersson