Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Frontera

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Frontera

kraj: Wielka Brytania

gatunek: deephouse

Frontera to angielskie duo składające się z dwóch doświadczonych Dj’ów Pete’a Herberta i Phila Misona, tworzących swoje kompozycje muzyczne poprzez łączenie takich gatunków jak: house, deephouse, nu disco oraz classic disco. Każdy z członków tego wyjątkowego muzycznego projektu, może pochwalić się swoją osobną rozbudowaną dyskografią. Pete oraz Phil istnieją na światowej scenie muzycznej już od wielu lat. Zarówno ich solowe, jak i wspólne projekty stanowią wyraz najczystszej muzyki chilloutowej, która przynosi słuchaczom na całym świecie niezapomniane doznania oraz skuteczne oderwanie od codziennej zabieganej rzeczywistości.

Artyści osobno tworzą od lat 90-tych, Frontera jest stosunkowo młodym projektem, w którym wyraźnie odznaczają się lata różnorodnych doświadczeń muzyków. Nowa formacja stanowi połączenie odmiennych punktów widzenia na ten samym styl muzyki rozrywkowej, przynosząc prawdziwie unikalną wizję, która jest w stanie doskonale wypełnić leniwe popołudnia, jak i porwać do tańca.

Singiel „Nature”, który pojawił się w 2005 roku szybko przykuł uwagę międzynarodowej publiczności, stawiając nowy projekt muzyczny w centrum zainteresowania zarówno fanów, jak i krytyków muzycznych. Wszyscy byli ciekawi co nowo powstałe duo dwóch chilloutowych maestrów będzie w stanie nowego zaoferować. Publiczność nie zawiodła się. Melodyczność nowych kompozycji łączących w sobie inspiracje muzyczne zaczerpnięte z rozmaitych gatunków była powalająca. Frontera pokazała wyraźnie, że suma elementów jest znacznie bardziej zjawiskowa, niż jedynie poszczególne części. Doświadczenia zdobywane latami oraz współpraca z wieloma czołowymi artystami ze świata muzyki elektronicznej pozwoliły stworzyć nowy „świeży” projekt, który szybko oraz intensywnie zaczął żyć własnym życiem. Idąc za ciosem w następnych latach pojawiły się kolejne kompozycje, których zwieńczeniem był wydany w 2006 roku album „Frontera”, składający się z wielu tracków, które remixowane są do dziś.

Poza obszarami Frontery muzycy nieustannie angażują się w poboczne projekty, doszlifowując swoje umiejętności oraz ciągle poszerzając swoje horyzonty muzyczne. Ich albumy, single oraz EP stanowią wyjątkowe doświadczenie muzyczne, które na długo pozostaje w pamięci. Żeby lepiej docenić twórczość jaką prezentuje sobą Frontera, warto odnieść się do wcześniejszych kompozycji zarówno Herberta jak i Misona. Pozwoli to na uzyskanie szerszego wglądu w drogę jaką musieli pokonać artyści dla osiągnięcia swojego niesamowitego kunsztu, który od lat porywa serca tysięcy słuchaczy.

Frontera to doskonała odskocznia muzyczna dla wszystkich poszukujących jedynie najwyższej jakości muzyki chilloutowej. Wyjątkowe doświadczenia oraz pozytywne emocje są tutaj gwarantowane.