Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Furry Phreaks (Charles Webster)

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Furry Phreaks (Charles Webster)

kraj: Wielka Brytania

gatunek: jazz, downtempo

Charles Webster to brytyjski muzyk, producent oraz Dj specjalizujący się w tworzeniu muzyki house dopełnionej o elementy jazzu oraz downtempo. Webster należy do grona bardzo dynamicznych artystów, którzy mają bezpośredni wpływ na rozwój międzynarodowej sceny muzycznej.  Furry Phreaks jest tylko jednym z jego scenicznych pseudonimów. Wśród innych projektów, których główną postacią jest Webster wymienić można: City Of Angels, Colourful Karma, DJ Profile, Good Together, Love From San Francisco, Megatonk, Mendocino, Natural, Positive, Presence, Sine, Starpeace, The Boy, Together Trax, Unique oraz Yukon.

Dyskografia tego artysty cały czas się powiększa, a każdy jego projekt muzyczny przynosi światu nową wyjątkową kompozycję, która wyraża cząstkę unikalnej wizji artysty. Niesamowity dynamizm oraz umiejętność łączenia w sobie różnorodnych stylów muzycznych sprawia, że Webster ze swoimi projektami od lat wybija się na tle artystycznej konkurencji. W efekcie grono jego fanów nieustannie się powiększa, a wielotysięczne masy pasjonatów z uwagą śledzą każdy jego krok. Wymiar muzyki oferowanej przez Charlesa jest prawdziwie wielopoziomowy. Mimo różnych wydźwięków jakie posiadają jego projekty, da się w nich usłyszeć wspólny trzon, który sprawia, że całość łączy się w prawdziwie wyjątkowy oraz rozbudowany muzyczny obraz, przenikający słuchającego na wskroś.

W trakcie swojej kariery Webster współpracował chociażby z takimi artystami światowego formatu jak: Juan Atkins, Derrick May oraz Kevin Saunderson. Każda współpraca dodaje nowego artystycznego poziomu do jego releasów, poszerzając istniejące horyzonty muzyczne artysty. Webster jest muzykiem, który nie spoczywa na dotychczasowych laurach, nieustannie poszukując coraz lepszego oraz bardziej przemawiającego brzmienia. Dzięki temu słuchacze zawsze mają 100% pewności, że otrzymują prawdziwie najwyższą muzyczną jakość.

Single, Ep oraz remixy projektu Webstera Furry Phreaks wpisują się w pasmo jego wielkich sukcesów muzycznych. Pierwsze releasy tego projektu przypadają na rok 1994, kiedy to scena muzyki elektronicznej bardzo intensywnie się kształtowała. Twórczość Webstera bezpośrednio wpłynęła na obraz i wymiar całej współczesnej sceny muzycznej, a jego kawałki od lat stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla pokoleń następujących po sobie artystów. Wiele z jego unikalnych releasów weszło na stałe do house’owego kanonu muzycznego, stanowiąc integralne dopełnienie setek tysięcy playlist na całym świecie oraz podstawę remixową dla różnych Dj’ów.