Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

GRANDADBOB

Artysta RadioZET fot. RadioZET

GRANDADBOB

kraj: Wielka Brytania

gatunek: trip - hop

Dave Johnson i Vanessa Robinson to muzycy tworzący duo Grandadbob, które swoim łączeniem trip hopu, dance’u oraz elektroniki stanowi powiew niesamowitej melodycznej świeżości na światowej scenie muzycznej. Łączenie wyrafinowanych akustycznych brzmień z najlepszymi elementami house’u oraz inspiracjami zaczerpniętymi z najrozmaitszych gatunków sprawia, że w wielowymiarowej wizji Grandadbob, każdy nawet najbardziej wymagający słuchacz jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

Ich debiutancki album „Waltzes for Weirdoes” szybko utorował artystom drogę, ugruntowując ich pozycję na scenie muzycznej. Grandadbob mimo porównywania do takich formacji jak Daft Punk, Moloko czy Portishead odznacza się własnym niepowtarzalnym i trochę ekscentrycznym stylem, który stabilnie zjednuje im coraz szersze rzesze zdeklarowanych fanów.  Ich pierwszy krążek to prawdziwy kocioł melodycznych pomysłów, płynnie przechodzący między załamującymi się partiami wokalnymi oraz wysmakowanymi beatami.  

Grandadbob ze swoją unikalną wizją muzyczną określani są jako jeden z najbardziej kreatywnych przejawów artystycznych jaki pojawił się na brytyjskiej scenie muzycznej w ciągu ostatnich lat. Ich kunszt otwiera im coraz więcej bramek do współpracy przy różnorodnych projektach muzycznych. Póki co formacja supportowała między innymi Fatboy Slim w czasie ich trasy koncertowej po Japonii.

W 2006 roku pojawił się nowy studyjny album zatytułowany „Garden Of Happiness”, stanowiący efekt eksperymentów formacji z nowymi brzmieniami. Krążek tak samo jak poprzedni szybko zdobył sobie uznanie w środowisku zarówno słuchaczy, jak i krytyków muzycznych, dostarczając światu prawdziwie unikatową melodyczną mozaikę będącą wartościową muzyczną odskocznią od codziennej zabieganej rzeczywistości. Między swoimi albumami Grandadbob nie spoczywali na laurach cały czas zbierając materiał do nowych releasów, co jakiś czas wypuszczając kolejne zjawiskowe single oraz EP.

Wiele z ich kawałków stało się muzyczną inspiracyjną pożywką dla licznych artystów na całym świecie. Grandadbob przez swoją unikatową wizję przydali istotną cegiełkę w budowanie światowego muzycznego gmachu. Każdy poszukujący ciekawego oraz nieszablonowego muzycznego wymiaru, powinien czym prędzej zainteresować się twórczością tego wyjątkowego duo.