Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gabin

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Gabin

kraj: Włochy

gatunek: jazz, lounge

Gabin jest włoskim projektem muzycznym zapoczątkowanym w 2002 roku przez producenta Maxa Bottiniego oraz Dj’a Filippo Caly’ego. Od momentu swojego powstania formacja określana jest mianem laboratorium, nad stale zmieniającymi się ideami oraz muzycznymi dźwiękami.

Docelowo Gabin powstało jako projekt mający skupiać się wokoło electro, lounge’u oraz jazzu, jednak artyści szybko zaczęli eksperymentować z innymi stylami, dodając do swoich kompozycji inspiracje zaczerpnięte z wielu często przeciwstawnych gatunków muzycznych. Dzięki temu twórczość tej formacji pozostaje cały czas płynna, ewoluując z każdym kolejnym releasem. Chociaż dostarczane przeboje potrafią daleko odchodzić od początkowo przyjętych konwencji, to da się z nich wyłowić jeden wspólny trzon, który splata całość w niesamowitą muzyczną mozaikę. Ten artystyczny dynamizm pozwala twórczości Gabin szybko trafić, nawet do najbardziej wymagających fanów i dostarczyć im to, czego aktualnie potrzebują. Zróżnicowana zarówno pod względem stylu, jak i formy dyskografia pozwala na odnalezienie idealnego kawałka, który doskonale nada się jednocześnie na leniwe zaleganie na kanapie, jak i do dynamicznego tańca.

Pierwszy album muzyków zatytułowany „Gabin” wydany w 2002 roku odbił się dużym echem w środowisku muzycznym dając światu wyraźny sygnał, że oto pojawiła się nowa, coraz jaśniej świecąca gwiazda na melodycznym firmamencie. Ich drugi album zatytułowany „Mr. Freedom” odniósł fenomenalny sukces, jak na włoski krążek. Pochodzące z niego cztery różne kawałki zostały użyte w wielu filmach oraz serialach jak np.: „Monster in Law”, „The Fantastic 4 ", „Six Feet Under" czy „Grey 's Anatomy".

Trzeci krążek zatytułowany „Third and Double” raz jeszcze prezentował sobą odejście artystów w zupełnie innym muzycznym kierunku. Każdy album oraz release pokazuje ewolucję oraz szybkość poszerzania się muzycznych horyzontów formacji. Gabin nie dają się zaszufladkować do jednego schematu, ich żywiołem jest ciągły rozwój i poszukiwanie perfekcji, poprzez ustawiczne eksperymentowanie z melodycznym brzmieniem. Z tej dynamiczności każdy słuchacz czerpie szeroko zakrojone korzyści, zyskując bezpośredni dostęp do licznych poziomów, tworzących unikalną artystyczną wizję muzyków. Dzięki temu, słuchana muzyka jest bardziej intensywnie przeżywana, przynosząc ze sobą zupełnie nowy wymiar pozytywnych emocji.

W trakcie swojej kariery muzycy współpracowali z artystami z całego świata, tworząc wiele niezapomnianych hitów. Ich niezaprzeczalne umiejętności do porywania za sobą tłumów są cenione na całym świecie. W efekcie Gabin są nieustannie rozchwytywani – między innymi do kampanii reklamowych (niektóre z ich utworów zostały użyte przez takie międzynarodowe brandy jak: Polaroid, HBO, Pantene). Szczególny wpływ ich twórczość wywarła na rozwój srebrnego ekranu. Kompozycje tej formacji można odnaleźć w wielu oficjalnych soundtrackach filmów fabularnych oraz animowanych (między innymi „Rise of The Guardians”). Popularność artystów znacznie wykracza poza granice rodzimych Włoszech, czyniąc z nich gwiazdy światowego formatu.

Gabin to doskonała, unikalna i co najważniejsza ciągle świeża melodyczna odskocznia w codziennych muzycznych schematach. Pełne zdeklarowanie na dostarczanie jedynie najlepszego wymiaru doznań słuchowych sprawia, że zainteresowanie się ich twórczością to strzał w dziesiątkę.