Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gabrielle

Gabrielle fot. Wikimedia Commons

Gabrielle

kraj: Wielka Brytania

gatunek: R&B, pop, urban contemporary, soul 

Louise Gabrielle Bobb to angielska wokalistka oraz twórczyni piosenek, której utwory posiadają wielokrotne platynowe statusy, a kunszt muzyczny od lat zjednuje uznanie ze strony międzynarodowej publiczności oraz środowisk krytyków muzycznych.

Louise tworzy swoje wyjątkowo urzekające kompozycje łącząc ze sobą różnorodne style oraz gatunki. Głównie skupia się na takich jak: R&B, pop, urban contemporary oraz soul. Jednak w swoim dążeniu do poszukiwania perfekcyjnego muzycznego brzmienia nie zamyka się ona na eksperymentowanie z innymi stylami, angażując się do licznych projektów artystycznych, które mimo lat spędzonych na muzycznej scenie, pozwalają zachować świeżość oraz wyjątkową zjawiskowość oferowanej przez nią melodycznej wizji.

Gabrielle dała o sobie znać w 1993 roku wraz z wydaniem swojego debiutanckiego singla „Dreams”, który w bardzo krótkim czasie podbił notowania UK Singles Chart. W efekcie o artystce bardzo szybko zrobiło się głośno, a publiczność zaczęła coraz bardziej garnąć się do jej muzycznego świata. Kolejne single: „Going Nowhere", „Give Me a Little More Time", „Walk On By" oraz „If You Ever" wpisywały się w ciągłe pasmo sukcesów artystki, ugruntowując jej pozycję na scenie muzycznej.

Po kilku latach przerwy Louise powróciła z nowym singlem zatytułowanym „Rise”. Comeback okazał się gigantycznym sukcesem dla artystki. Utwór momentalnie pobił brytyjskie notowania, stając się drugim najlepiej sprzedającym singlem w 2000 roku. Wydany równolegle album o tym samym tytule nie pozostawał daleko w tyle, zapewniając sobie wysokie lokaty w notowaniach muzycznych. Piosenka z tego krążka „Out of Reach” została wykorzystana między innymi w soundtracku z filmu „Dziennik Bridget Jones”.

W 2001 roku idąc za ciosem oraz ożywieniem publiczności, która oczekiwała na więcej ze strony Gabrielle, artystka wydała zbiór swoich najlepszych kawałków na nowym albumie kompilacyjnych „Dreams Can Come True, Greatest Hits Vol. 1”.

Kolejne lata przyniosły następne zjawiskowe albumy, single oraz EP. Gabrielle cały czas rozwija się muzycznie, poszukując nowych sposobów dla jeszcze lepszego wyrażenia swojej muzycznej pasji przez nowe kompozycje. W trakcie swojej kariery współpracowała oraz występowała ona u boku wielu gwiazd światowego formatu, jak chociażby Madonny czy Alanis Morissette, a są to jedynie niektóre. Każdy występ i współpraca otwierały przed artystką nowe furtki do szerszego muzycznego rozwoju oraz możliwości unikalnych wystąpień. Gabrielle była wręcz rozchwytywana dając liczne koncerty oraz użyczając swojej muzyki na potrzeby filmów i seriali telewizyjnych.

Gabrielle to artystka o wielowymiarowej wizji, która od ponad 20 lat urzeka swoim głosem oraz kunsztem fanów na całym świecie. Mimo zmieniających się muzycznych realiów jej przekaz pozostaje w dalszym ciągu aktualny, przynosząc całą masę pozytywnych melodycznych doznań. Gabrielle razem z innymi artystami jej pokolenia odegrała i dalej odgrywa istotną rolę w kształtowaniu się współczesnego obrazu muzycznego świata. Jeśli szukamy prawdziwie ciekawej muzycznej odskoczni, która perfekcyjnie łączy stare z nowym, to twórczość Gabrielle będzie strzałem w dziesiątkę.