Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Gavin James

Gavin James fot. facebook.com/gavinjamesmusic

Gavin James

kraj: Irlandia

gatunek: indie pop

Gavin James to irlandzki wokalista oraz songwriter, który stosunkowo niedawno zaistniał na deskach międzynarodowej sceny muzycznej. W 2013 i 2016 Gavin wygrał nagrodę w kategorii Piosenka Roku, która przyznawana jest przez publiczność irlandzką.

Debiutancki album artysty zatytułowany „Bitter Pill” ukazał się w 2015 roku nakładem wytwórni Warner Ireland. Krążek został szybko ciepło przyjęty zarówno przez publiczność, jak i środowisko krytyków muzycznych zapewniając Jamesowi potrzebny rozpęd do rozwoju swojej kariery. W Irlandii album odbił się wyjątkowo donośnym echem, zjednując pod muzyczny sztandar Gavina szerokie rzesze nowych zdeklarowanych fanów. W efekcie „Bitter Pill” szybko pokryło się platyną.

Artysta często pojawia się w telewizji występując na żywo. Jego kompozycje muzyczne posiadają w sobie szczególny rodzaj hipnotyzującego magnetyzmu, który bardzo szybko jest w stanie przekonać do siebie nowych słuchaczy. W efekcie Gavin James coraz szybciej i lepiej odnajduje się w nowoczesnej przestrzeni muzycznej, wpisując się w gusta i oczekiwania słuchaczy wywodzących się z najrozmaitszych środowisk. Jego perspektywa muzyczna ciągle się dociera, a artysta nieustannie szuka lepszych sposobów na wyrażenie swojej unikalnej muzycznej wizji. Gavin ze swoimi zjawiskowymi kompozycjami stanowi powiew muzycznej świeżości na rynku muzycznym, a jego styl wyraźnie wybija się na tle innych współczesnych artystów. Dzięki tej niepowtarzalności współpracę jako suport zaoferowały mu już takie sławy jak: Kodaline, Torii Kelly, Sam Smith oraz Ed Sheeran.

Gavin jest częstym tematem dla blogosfery oraz serwisów muzycznych. Portal Spotify określił go mianem „Spotify Spotlifht Artist of 2016”. Wśród jego inspiracji muzycznych można się dopatrzeć wpływów takich gwiazd jak: Cat Stephens, Sam Cooke oraz Bob Dylan.

James to artysta, który cały czas się rozwija, szukając swojego miejsca w muzycznej przestrzeni. Dynamizm oraz pełne zdeklarowanie na dostarczanie swoim słuchaczom jedynie najlepszego muzycznego wymiaru sprawiają, że przed Gavinem wróżona jest prawdziwie wielka kariera. Gavin James to młoda gwiazda na muzycznym firmamencie, jednak z każdym miesiącem jaśnieje ona coraz bardziej.