Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 37161, ID obiektu: 37361

Gecko Turner

Gecko Turner

Gecko Turner

Wszystko o hiszpańskim Dj'u i producencie - biografia, kariera, dyskografia

Gecko Turner

kraj: Hiszpania

gatunek: soul, bossa nova, jazz, electronica

Gecko Turner, a raczej Fernando Gabriel Echave Pelaez to hiszpański Dj oraz producent tworzący w takich stylach muzycznych jak: bossa nova, soul, funk, reggae, jazz oraz electronica. Od początku swojej kariery Gecko zdobył dużą popularność nie tylko na terenie swojego rodzinnego kraju, z roku na rok zataczając swoją muzyką coraz szersze kręgi. Jego unikalny styl kompozycyjny łączący w sobie wątki muzyczne wywodzące się z najbardziej popularnych gatunków na świecie, potrafi szybko trafić w gusta słuchaczy wywodzących się z najróżniejszych środowisk. Gecko Turner to profesjonalista w pełnym znaczeniu tego słowa, płynnie przechodzi on między jednym poziomem muzycznym, a drugim dostarczając w swoich kompozycjach wyjątkową dawkę pozytywnych emocji. Wśród głównych inspiracji muzycznych, które przebrzmiewają w jego utworach da się wymienić twórczość chociażby takich sław jak Bob Dylan, James Brown, David Bowie, The Beatles czy Rolling Stones. To oni właśnie zrobili największe wrażenie na Fernando, gdy był on jeszcze nastolatkiem rozpalając w nim pasję do tworzenia własnych utworów.

Fernando sam nauczył się grać na gitarze – umiejętność ta okazała się dla niego kluczowa, gdy w wieku 20 lat wyjechał do Londynu. Tam w okolicznych stacjach metra grał na pożyczonej gitarze. Doświadczenia te jak sam opisuje nie przyniosły mu olbrzymich pieniędzy, ale pozwoliły nauczyć się przykuwać uwagę tłumów. Londyn rozwinął Fernando również jazzowo dając mu dodatkową perspektywę muzyczną, która w późniejszym okresie znalazła ujście w jego niepowtarzalnych kompozycjach.  

W trakcie swojej kariery Gecko współpracował z wieloma czołowymi hiszpańskimi artystami oraz użyczał swoich umiejętności na potrzeby różnych formacji muzycznych, z którymi wydał parę hitów. Jednak to solowa kariera zapewniła mu należyte uznanie ze strony szerokiej publiczności oraz środowiska krytyków muzycznych.

Gecko swoim stylem prezentuje wyjątkowy rodzaj melodycznego dynamizmu, który doskonale nadaje się zarówno jako dopełnienie leniwego popołudnia, jak i muzykę na żywiołową imprezę. Każdy album, singiel oraz EP artysty to oddzielny rozdział w bardzo rozbudowanej muzycznej powieści, od której zwyczajnie nie można się oderwać. Jeżeli nie mieliśmy jeszcze okazji zapoznać się z twórczością Turnera, czas najwyższy to zmienić. Pozytywne doznania muzyczne oraz nowy rodzaj melodycznego oderwania są tutaj gwarantowane.

Gecko Turner