Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

George Ezra Barnett

George Ezra Barnett fot. georgeezra.com

George Ezra Barnett

kraj: Wielka Brytania

gatunek: pop

George Ezra Barnett to angielski wokalista oraz songwriter, który mimo stosunkowo niedawnego zaistnienia w świadomości odbiorców, coraz szybciej ugruntowuje swoją pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej. Ezra tworzy przeboje powołując do życia zjawiskowe kompozycje łączące w sobie takie style jak: folk, blues oraz rock. Jego unikalny blend łączący wyrafinowaną melodyczność oraz okazjonalne mocne brzmienie, pozwala nowoczesnym słuchaczom na szybkie znalezienie czegoś dla siebie, w oferowanej przez Barnetta muzycznej wizji.

O Georgu zaczęło robić się głośno w 2013 roku wraz z wydaniem EP „Do You Hear the Rain?”, które szybko zostało ciepło przyjęte zarówno przez publiczność brytyjską, jak i środowisko krytyków. Ezra zaczął być rozpoznawalny jako nowa wschodząca gwiazda na muzycznym firmamencie, której wróżona jest wielka kariera. Idąc za ciosem w marcu 2014 roku Ezra wydał kolejne Ep zatytułowane „Cassy O’”, które przypieczętowało jego sukces otwierając mu furtki do dalszych releasów oraz rozpoczęcia prawdziwe profesjonalnej kariery.

Trackiem, który najbardziej przyczynił się do wzrostu jego popularności był „Budapest” – szybko uplasował się on w pierwszych dziesiątkach najważniejszych muzycznych notowań na całym świecie (zajął między pierwszą lokatę w takich krajach jak: Austria, Belgia, Nowa Zelandia oraz Czechy).

W efekcie na debiutancki album Georga nie trzeba było długo czekać. Wydany w połowie 2014 roku krążek „Wanted on Voyage” powtórzył sukces wcześniejszych releasów, zyskując sobie wysokie lokaty nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, ale również daleko poza jej granicami. Niewątpliwym sukcesem albumu był fakt, że w 2014 roku stanowił on trzeci najlepiej sprzedający się krążek na Wyspach. Ten duży komercyjny sukces napędził pod muzyczny sztandar Ezry, masę nowych zdeklarowanych fanów urzeczonych wymiarem oraz melodycznością oferowanej przez niego wizji. George mimo młodego wieku traktowany jest w środowisku artystycznym jako prawdziwy profesjonalista, dzięki czemu jego możliwości cały czas się poszerzają. Artysta angażuje się do coraz liczniejszych projektów muzycznych, nieustannie zbierając materiał do nowych wydań. Każda współpraca oraz występ stanowi dla niego niezbędne doświadczenie, pozwalające na lepsze doszlifowanie istniejących umiejętności oraz otrzymanie jeszcze lepszego wymiaru muzycznego, który będzie w stanie sprostać wyzwaniom stawianym przez nowoczesnych odbiorców.

Wśród swoich głównych inspiracji muzycznych Ezra wymienia Boba Dylana oraz Woody’ego Guthrie, co można wyraźnie usłyszeć w proponowanych przez niego kompozycjach. Mimo licznych inspiracji Ezra nie powiela stylu swoich idoli, zachowując świeżość oraz unikalność swojej muzycznej wizji. George cieszy się stale rosnącą popularnością nie tylko na terenie Wielkiej Brytanii, jego muzyka skutecznie i szybko pokonuje granice geograficzne, trafiając do serc słuchaczy na całym świecie. Artysta dzięki silnemu zaakcentowaniu swojej obecności w przestrzeni muzycznej pojawia się również często na czołowych festiwalach muzycznych, gdzie dostarcza prawdziwie solidnej dawki pozytywnych emocji. George Ezra to doskonała muzyczna odskocznia we współczesnych, często skostniałych melodycznych schematach. Dla każdego słuchacza poszukującego prawdziwej nowości, która będzie w stanie idealnie dopełnić codzienną muzyczną playlistę, twórczość Ezry bez wątpienia okaże się strzałem w dziesiątkę.