Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

George Maple

George Maple fot. facebook.com/GeorgeMapleOfficial

George Maple

kraj: Australia

gatunek: R&B, downtempo

George Maple to australijska artystka specjalizująca się w płynnym, finezyjnym łączeniu takich stylów jak R&B oraz downtempo dance. Jej dynamizm muzyczny oraz wyjątkowe zdolności aranżacyjne sprawiają, że Maple wyraźnie wybija się na tle innych artystów jej pokolenia, szybko torując sobie drogę do serc słuchaczy na całym świecie. W trakcie swojej kariery artystka zwróciła na siebie uwagę wielu czołowych wykonawców światowego formatu jak chociażby: Flume, Snakehips, Slime oraz Flight Facilities, którzy zaprosili ją do współpracy. Efektem było powstanie wielu zjawiskowych hitów, które jeszcze lepiej ugruntowały pozycję Maple na scenie muzycznej, czyniąc z niej rozchwytywaną profesjonalistkę, której artyzm jest w stanie odnaleźć się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości.

Mimo stosunkowo niedawnego zaistnienia w świadomości odbiorców, Maple od początku swojego debiutu na muzycznej scenie, idzie przez nią jak niepowstrzymana melodyczna burza. Jej pierwszy release zatytułowany „Vacant Space” odbił się głośnym pozytywnym echem, dając wyraźny sygnał, że na muzycznym firmamencie pojawiła się nowa gwiazda, która zaczyna świecić coraz jaśniej.

Zarówno w tworzeniu swoich kompozycji, jak i przy organizacji występów na żywo Maple odznacza się zamiłowaniem do perfekcjonizmu. Artystka przywiązuje niesamowitą wagę do każdego, nawet najdrobniejszego szczegółu wyznając prostą zasadę, że za półśrodki nie warto się brać. W efekcie prezentowana całość stanowi prawdziwie dopieszczoną mozaikę, perfekcyjnie połączonych ze sobą elementów, których suma na długo zapada w pamięć.

Maple to artystka z wyjątkowo barwnymi pomysłami, do których inspiracje czerpie praktycznie ze wszystkiego. Młodzieńczy dynamizm oraz żywe, wielopoziomowe zainteresowanie otaczającą rzeczywistością jest dla niej przepisem, z którego tworzy unikalny muzyczny obraz, niepozostawiający na odbiorcy suchej nitki. Każdy singiel oraz Ep artystki to inny wymiar niezapomnianej muzycznej podróży, z której wyjątkowo niechętnie się wraca. Wszystkim poszukującym melodycznej nowości, która pozwoli na pełniejsze odetchnięcie muzyczną piersią, twórczość Maple z pewnością przypadnie do gustu.