Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Glenn Underground

Glenn Underground fot. Facebook Glenn Underground

Glenn Underground

kraj: USA

gatunek: house

Glenn Crocker lepiej znany pod swoim scenicznym pseudonimem Glenn Underground to światowej sławy Dj oraz producent muzyczny specjalizujący się w tworzeniu najwyższej jakości house’u. Glenn nie ogranicza się jednak jedynie do tego gatunku cały czas eksperymentując z istniejącym brzmieniem, dodając do niego inspiracje wzięte z rozmaitych gatunków. W efekcie jego kompozycje prezentują sobą melodyczną mozaikę, płynnie przechodzącą pomiędzy deep jazzem, housem, disco oraz klasycznymi beatami lat 70-tych.

Pierwsze utwory Glenn Underground ogniskowały się głównie wokół jazzu, soulu, funku oraz disco, przy których produkcji zaangażowani byli jedni z najlepszych muzyków z Chicago i okolic. Glenn Underground od momentu swojego pojawienia się urzekł słuchaczy jakością oraz innowacyjnością swojej muzycznej wizji. Artysta swoimi kompozycjami bezpośrednio wpłyną na proces kształtowania się house’owej sceny, współtworząc nie tylko jej współczesny obraz, ale stanowiąc również inspirację dla wielu pokoleń artystów. Releasy Glenn Underground to inspiracyjna, melodyczna pożywka dla muzyków na całym świecie, wiele z dotychczasowych utworów Glenna weszło na stałe do kanonu muzyki, zarówno dance jak i house, zapisując się w melodycznej historii tych gatunków.

W trakcie istnienia na scenie muzycznej Glenn skomponował całą masę przebojów dorabiając się dyskografii, którą określić można mianem gigantycznej. Każdy release to odmienna perspektywa muzyczna przynosząca ze sobą inny rodzaj melodycznych doznań. Perfekcyjne łączenie ze sobą różnorodnych stylów oraz prawdziwej wyrafinowanej muzycznej głębi sprawia, że kompozycji Glenn Underground się nie słucha, ale intensywnie przeżywa.

Crocker to prawdziwy wirtuoz, który każdorazowo dostarcza olbrzymi zastrzyk pozytywnej energii, pozwalającej na unikalne muzyczne oderwanie się od codziennej zabieganej rzeczywistości. Glenn to muzyk, dzięki któremu prawdziwe brzmienie house’u pozostaje ciągle żywe.