Gnash

Gnash fot. facebook.com/gnashgnashgnash

Gnash

kraj: USA

gatunek: house, dream pop

Garrett Charles Nash znany lepiej jako Gnash to amerykański wokalista, twórca piosenek, Dj oraz producent muzyczny, który od niedawna coraz pewniej przebija się przez międzynarodową scenę muzyczną.

Gnash zaistniał w świadomości odbiorców w marcu 2015 roku, wydając swoje debiutanckie EP „u” za pośrednictwem portalu SoundCloud. Zgromadzone tam utwory szybko przykuły uwagę publiczności dając wyraźny sygnał, że oto pojawiła się nowa gwiazda, która swoją wizją muzyczną ma naprawdę wiele do zaoferowania. Kompozycje Garretta stanowiły wyjątkowy powiew świeżości, będący jednocześnie kontynuacją ogólnie przyjętych tendencji. Słuchając jego przebojów odnosi się wrażenie zarówno pewnego familiaryzmu, jak i innowacyjnej nowości, którą ciężko jest jednoznacznie umiejscowić. Daje to niesamowity efekty, który pozwala na prawdziwe rozkoszowanie się każdym trackiem.

Drugie EP Garetta zatytułowane „us” zostało wydane rok później, powielając sukces poprzedniego. Od tego momentu grono fanów Gnash zaczęło się coraz szybciej powiększać, a pochwalne recenzje sypać jedna za drugą. Towarzyszący Ep singiel „i hate u, i love u” powstały przy współpracy z Olivią O’Brien, uplasował się na 50 miejscu w notowaniu Billboard Hot 100, w Australii z kolej dotarł do pierwszego miejsca. Dzięki temu sukcesowi Gnash stało się rozpoznawalne na całym świcie, a słuchacze poszukujący nowej, zjawiskowej melodycznej odskoczni zaczęli coraz szybciej garnąć się pod muzyczny sztandar Garretta.

Kompozycje Gnasha są bardzo nacechowane emocjonalnie, prezentując sobą muzyczną podróż poprzez życiowe wzloty i upadki – jak rozstania, poznanie siebie, szukanie nowych doświadczeń, umiejętność akceptacji oraz wiele, wiele innych. Dzięki temu jego muzyka ma wymiar egalitarny, pozwalający każdemu słuchającemu na intensywne jej przeżywanie oraz utożsamianie się z dostarczanym przekazem. Gnash w unikalny sposób tworzy dzieła o wszystkich i dla wszystkich. Słuchając jego tracków często ma się wrażenie, że muzyk śpiewa bezpośrednio do nas, perfekcyjnie opisując nasze indywidualne doświadczenia życiowe. Jest to zdolność, którą pochwalić się może prawdziwie niewielu artystów.

Gnash nie spoczywa na dotychczasowych laurach, cały czas rozwijając swój warsztat oraz kunszt muzyczny. Artysta coraz częściej angażowany jest do pobocznych projektów muzycznych, które przydają jego nowym release’om dodatkowych artystycznych poziomów – czego przykładem jest najnowsze EP „Me”. Szukanie idealnego brzmienie to jedna z misji Garretta, jego głównym celem jest dostarczanie swoim odbiorcom muzyki jedynie na najwyższym poziomie, która pozwoli nie tylko odzyskać nadwątloną równowagę między duszą a ciałem, ale stanowić będzie dodatkowo efektywne narzędzie w osobistym rozwoju. Ta wielowymiarowość sprawia, że Gnash ze swoją muzyczną wizją stanowi warty uwagi ewenement muzyczny.