Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Goldroom

Goldroom fot. Wikimedia Commons

Goldroom

kraj: USA

gatunek: Nu-disco, deep house, electropop, tropical house

Josh Legg znany lepiej pod swoim scenicznym pseudonimem Goldroom, to amerykański muzyk elektroniczny, który w swoich unikalnych kompozycjach perfekcyjnie łączy ze sobą takie style jak: nu-disco, deep house, electropop oraz tropical house. Efektem jest zjawiskowy melodyczny blend, doskonale nadający się zarówno do rozgrzania parkietu, jak i leniwego popołudnia i zalegania na kanapie ze słuchawkami na uszach.

Projekt Goldroom został powołany do życia w 2011 roku, artysta wybierając tę nazwę sugerował się nazwą baru z Los Angeles. Pierwsze remixy Legga pod szyldem nowego projektu szybko zwróciły na niego uwagę szerszej społeczności słuchaczy. Jego debiutanckie EP „Angeles” spotkało się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem ze strony środowiska muzycznego, a Legg niezbicie udowodnił, że jego unikalna muzyczna wizja ma sobą naprawdę wiele do zaoferowania.

Płynąc na fali rosnącej popularności artysta w 2013 roku wydał kolejne EP zatytułowane „Embrace”, które jeszcze silniej ugruntowało jego pozycję na scenie muzycznej. Na swoim pierwszy Ep Legg był odpowiedzialny za wszystkie partie wokalne, jednak wraz z drugim dużym releasem zaangażował on do współpracy kilku dodatkowych wokalistów jak: Chela, Ariela Jacobs, Mereki oraz Say Lou Lou, którzy pomogli mu osiągnąć prawdziwie nowy, zjawiskowy poziom, potrafiący przeniknąć słuchającego na wskroś.

Wśród inspiracji muzycznych artysty wymienić można takie sławy jak: Alan Braxe, Daft Punk, Bob Dylan, Fred Falke, Al Green, LCD Soundsystem, Nirvana czy Tom Petty. Jest to wyjątkowo szeroki wachlarz artystów, których twórczość wyraźnie odbija się w kompozycjach serwowanych przez Goldroom.

Projekt muzyczny Josha z każdym rokiem nabiera coraz większego rozpędu - stale ewoluując oraz szukając jeszcze lepszych sposobów na znalezienie perfekcyjnego brzmienia. Goldroom to prawdziwa nowość na międzynarodowej scenie muzycznej, warta uwagi każdego wysmakowanego fana. Solidna dawka pozytywnych, bogatych wrażeń jest tutaj gwarantowana.