Grand Palace

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Grand Palace

kraj: Wielka Brytania

gatunek: country, folk

Hayley Savage oraz Daniel Harding to angielscy artyści, którzy tworzą skład formacji Grand Palace. Duo powstało w 2014 roku i od momentu swojego zaistnienia na scenie muzycznej ciągle rozwija swój styl, prezentując unikalne połączenie country oraz folku. Wymiar ich muzyki jest bardzo emocjonalny, dzięki czemu stworzonych kompozycji nie tyle się słucha, co bardzo intensywnie przeżywa. Ta umiejętność trafienia w samo sedno oraz drgnięcie najbardziej czułych strun w człowieku sprawia, że Grand Palace mimo krótkiej obecności na scenie muzycznej wyjątkowo wybija się na tle artystycznej konkurencji.

Ich styl opiera się na szerokim wykorzystaniu dużej ilości wstawek perkusyjnych, bębnowych oraz gitarowych. Wszystko to obleczone anielskim głosem Hayley tworzy muzyczny blend, o którym przez długi czas nie można zapomnieć.

Duo coraz wyraźniej ugruntowuje swoją pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej, z każdym dniem zjednując pod swój melodyczny sztandar większe rzesze zdeklarowanych fanów. Aktualnie muzycy pracują nad wydaniem swojego pierwszego EP, jednak ich utwory można usłyszeć w sieci między innymi na portalu SoundCloud.

Grand Palace potrafi dostarczyć prawdziwe szeroki wachlarz muzycznych doznań, poruszając w swoich kompozycjach tematykę codziennych wzlotów i upadków, przenikniętych wyjątkową muzyczną głębią. W efekcie każdy słuchacz może swobodnie utożsamiać się z prezentowanym przekazem mając często wrażenie, że to właśnie jego życie stanowiło inspirację do odtwarzanego kawałka. Formacja czerpie swoje inspiracje muzyczne z twórczości chociażby takich gwiazd jak: Gillian Welch, Townes Van Zandt, Ryan Adams, Sandy Denny oraz Gene Clark. Efekt jest po prostu magiczny.

Płynne przechodzenie między wieloma muzycznymi rzeczywistościami stanowi znak rozpoznawczy Grand Palace. Ich wizja cały czas się dociera i ewoluuje, a muzycy szukają coraz lepszych i wydajniejszych sposobów na znalezienie perfekcyjnego brzmienia, zdolnego wyrazić unikatowość ich muzycznych zapatrywań.