Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36334, ID obiektu: 36514

Grimes

Grimes

Grimes

Wszystko o Grimes - bio, kariera, dyskografia

Grimes

kraj: Kanada

gatunek: synthpop, art pop, dream pop

Claire Elise Boucher (urodzona 17 marca 1988) lepiej znana pod swoim scenicznym pseudonimem jako Grimes to kanadyjska wokalistka, songwriterka, twórczyni teledysków oraz producentka, tworząca unikatową muzykę eksperymentalną opierającą się na takich gatunkach jak: synthpop, art pop oraz dream pop. Wszystko to przeniknięte potężną dawką elektroniki sprawia, że Grimes ze swoją muzyczną wizją doskonale potrafi wkomponować się we współczesne potrzeby nowocześnie zorientowanych słuchaczy, dostarczając im dokładnie tego czego potrzebują.

W 2010 roku artystka wydała dwa zjawiskowe albumy „Geidi Primes” oraz „Halfaxa”, które szybko ugruntowały jej pozycję na międzynarodowej scenie muzycznej, zapewniając należny rozgłos. Jednak to jej trzeci album „Visions”  wydany w 2012 roku razem z singlami „Genesis” oraz „Oblivion” stanowił definitywny punkt zwrotny w jej karierze muzycznej. Zarówno krążek jak i single spotkały się z międzynarodowym uznaniem ze strony środowiska muzycznego, będąc określanymi jako jedne z najlepszym kompozycji jakie rok 2012 miał sobą do zaoferowania. Te releasy sprawiły, że Boucher została nominowana przez New York Times do prestiżowej nagrody Polaris oraz zdobyła nagrodę Juno w kategorii Elektroniczny Album Roku.

W 2015 roku do obiegu trafił kolejny album Claire zatytułowany „Art. Angeles”, który uważany jest za jej największy wydawniczy sukces.

Od początku swojego zaistnienia w przestrzeni muzycznej twórczość Grimes była określana jako nietypowe połączenie wyrafinowanych elementów wokalnych z inspiracjami pochodzącymi z elektroniki, popu, hip hopu, R&B, a nawet muzyki średniowiecznej. W 2013 roku w uznaniu za swoją dotychczasową twórczość wokalistka zdobyła nagrodę Webby w kategorii Artysta Roku.

Styl muzyczny Grimes to najczystszy wyraz niesamowitego dynamizmu. Jej muzyka często jest określana mianem melodycznego ADD – szybko oraz dramatycznie przechodząc z jednego stylu w drugi. Twórczość wokalistyki inspirowana jest między innymi takimi artystami jak: Bjork, Siouxsie Sioux, Enya, Abba, Apex Twin, Marilyn Manson, Christina Aguilera, Yeah Yeah Yeahs, Panda Bear, Tool, Skinny Puppy, Nine Inch Nails, Cocteau Twins, How to Dress Well, Swans, Dizzee Rascal, Dandi Wind, Beyoncé, Mariah Carey, TLC, Outkast, Jedi Mind Tricks, Dungeon Family, Drake, Lana Del Rey oraz Kyary Pamyu Pamyu. Jak widać wachlarz jest tutaj wyjątkowo szeroki. Grimes czerpie to, co najlepsze z otaczającej ją muzycznej rzeczywistości, dokładając nowe poziomy artyzmu do swoich niesamowitych kompozycji. Słuchając jej tracków każdorazowo odnajduje się w nich coś nowego, przyciskając silniej słuchawki do uszu, by nie uronić nawet najdrobniejszej nuty.

Eksperymentalny wymiar wizji Grimes sprawia, że jej kompozycje przenikają człowieka do samej głębi pozostawiając po sobie niezapomniane muzyczne wrażenia, których jest w stanie dostarczyć prawdziwie niewielu artystów. Boucher idzie jak burza po światowej muzycznej scenie, z roku na rok zjednując pod swój eksperymentalny muzyczny sztandar coraz większe rzesze zdeklarowanych słuchaczy, którzy szukają prawdziwie unikatowej melodycznej odskoczni. Grimes potrafi perfekcyjnie łączyć ze sobą elementy muzyczne, które na pierwszy rzut oka zdają się być całkowicie przeciwstawne. Jest to artystka, która z niemożliwego czyni jak najbardziej możliwe i to w sposób, który nie pozwala zwyczajnie wyjść z podziwu dla jej umiejętności.

Grimes