HONNE

Artysta RadioZET fot. RadioZET

HONNE

kraj: Wielka Brytania

gatunek: electronic

HONNE to brytyjskie elektroniczno – soulowe duo, powstałe w 2014 roku w Londynie, którego skład tworzą James Hatcher oraz Andy Clutterbuck. Oboje artystów pisze, nagrywa oraz zajmuje się produkcją, w efekcie kompozycje Honne to wyraz połączenia dwóch prawdziwie unikalnych zapatrywań muzycznych, a nie jedynie jednostkowe wydanie.

Mimo swojego niedawnego zaistnienia w przestrzeni muzycznej, Honne coraz szybciej przedzierają się przez międzynarodową artystyczną scenę, zjednując sobie po drodze coraz szersze rzesze fanów oraz uznanie ze strony krytyków muzycznych. Ich gwiazda na artystycznym firmamencie z dnia na dzień świeci coraz jaśniej, a duo swoją muzyką dokładna istotną cegiełkę w kształtowanie się muzycznego świata, nie tylko w przestrzeni Wysp Brytyjskich. Releasy grupy doskonale wpisują się potrzeby międzynarodowych odbiorców. Mimo sporej muzycznej „konkurencji” tworzącej w podobnym co Honne stylu, duo wyraźnie wybija się na ich tle unikalnością oraz świeżością swojej wizji. Ich Ep „All in the Value”, „Costal Love” czy album „Warm on a Cold Night” to prawdziwa muzyczna uczta, która pozostawia po sobie pewien niedosyt. Dzięki temu do wyrafinowanych kompozycji Honne nieustannie się wraca, a ich tracki zwyczajnie się nie nudzą.

Honne zawiązało się, gdy muzycy poznali się na uniwersytecie i postanowili tworzyć nowy wymiar muzyki elektronicznej. Wyrazem ich zdeklarowania jest sama nazwa formacji. Honne po japońsku oznacza „prawdziwe intencje”. Przez swoją nazwą muzycy manifestują między innymi swoją silną determinację na dostarczanie słuchaczom jedynie najwyższej jakości muzycznych uniesień, które będą potrafiły sprostać stale rosnącym wymaganiom odbiorców. Póki co artyści wywiązują się ze swoich deklaracji, dostarczając prawdziwie unikalnych, wysmakowanych utworów, które przynoszą całą masę pozytywnych doznań razem z solidnym zastrzykiem energetycznym.

Lekko futurystyczny styl przebijający się w każdym releasie jest ich wizytówką, dzięki której redefiniują oni samo pojęcie muzyki elektronicznej. Poszukiwanie coraz to nowszych brzmień oraz eksperymentowanie z różnorodnymi stylami muzycznymi otwiera Honne furtki do kolaboracji z czołowymi światowymi artystami, stawiając ich w centrum zainteresowania całego środowiska muzycznego.

Jak na formację, która może pochwalić się jedynie ponad dwuletnim istnieniem jest to bardzo duży sukces. Honne nie spoczywają jednak na dotychczasowych laurach, idąc jak burza przed siebie i zagarniając pod swój muzyczny sztandar coraz szersze rzesze fanów. W 2015 roku grupa szybko utorowała sobie drogę do występów na jednych z czołowych festiwali muzycznych jak: Great Escape Festival 2015, Field Day, Calvi on the Rocks oraz Latitude. Suportowali oni również formację Kwabs w trakcie ich trasy koncertowej po Wielkiej Brytanii.

Obecnie muzycy zbierają materiał do kolejnych wydań, na które z rosnącą niecierpliwością czekają wygłodniali muzycznie fani. Honne to ciekawa odskocznia we współczesnej muzyce elektronicznej, których twórczość pozwala na zaznanie nowego wymiaru melodycznego relaksu. O ile nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować, czy Honne będzie w stanie poszerzyć nasze muzyczne horyzonty, to czas najwyższy to zmienić. Bez wątpienia będzie to ciekawe oraz rozwijające doświadczenie, po którym będziemy sobie mogli pogratulować dobrze podjętej decyzji.