Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38895, ID obiektu: 39165

Haim

Haim

Haim

Znajdź iformacje o amerykańskiej grupie Haim - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Haim

kraj: USA

gatunek: pop

 

Haim to amerykańska formacja pop – rockowa wywodząca się z Los Angeles, skład której tworzą siostry Este, Danielle oraz Alana Haim. Łączenie klasycznych inspiracji rockowych z unikalną popową wizją, bardzo wybija tę formację na tle innych zespołów działających w przestrzeni rynkowej. Unikalność prezentowanej wizji potrafi szybko porwać za sobą słuchaczy, a przenikające wokale oraz umiejętności gry sióstr, każdorazowo niosą ze sobą całą masę zróżnicowanych pozytywnych doznań.

Siostry wychowały się w muzykalnej rodzinie, ucząc się gry na instrumentach od najmłodszych lat, coverując przeboje ulubionych formacji ich rodziców. Jako Haim rodzeństwo zaczęło występować w 2007 roku, jednak przez pierwsze lata działalności żadna z artystek nie rozważała poważnej kariery muzycznej. Dopiero w 2012 roku artystki podjęły się działań na „pełen etat” szturmując scenę muzyczną.

Ich pierwszy release zatytułowany „Forever” szybko zdobyło sobie pozytywne recenzje oraz odbiór ze strony publiczności (między innymi na South by Southwest festiwal). W efekcie w stronę formacji zaczęły sypać się liczne oferty współpracy. Coraz większa popularność przyniosła im nowy kontrakt z Polydor Records oraz współpracę z Roc Nation Group, pod managementem Jaz Z w połowie 2012 roku. Idąc za ciosem grupa zaczęła kompletować materiał do swojego pierwszego studyjnego albumu, a pomiędzy występami na żywo – siostry pojawiły się między innymi na Glastonbury Festival.  

Wydany w 2013 roku album „Days Are Gone” zrobił niesamowitą furorę, szybko przebijając się na szczyty czołowych notowań list muzycznych w kilku krajach. W Wielkiej Brytanii krążek zdobył sobie kilka nagród w kategoriach the „Best of” oraz nominację do muzycznej nagrody Grammy.

Każda z sióstr to doświadczona multiinstrumentalistka o wyjątkowo szerokich horyzontach muzycznych. Połączenie trzech różnych zapatrywań na melodyczny świat sprawia, że Haim w swoich releasach dostarcza słuchaczom prawdziwie wielopoziomowej muzyki, z której za każdym odsłuchaniem wynosi się coś nowego. Artystki definitywnie odrzucają łatkę „girls bandu”, każda z nich to specjalistka, której umiejętności muzyczno – wokalne świadczą same za siebie. Występy na żywo to prawdziwa celebracja niczym niepowstrzymanej siły życiowej. Siostry w trakcie swoich koncertów nie pozostawiają na słuchaczach suchej nitki, a fani każdorazowo garną się wielkimi tłumami do wszelkich spotów, gdzie Haim mają się pojawić. Poza tworzeniem swoich własnych kompozycji przesiąkniętych wysmakowanymi, głębokimi przekazami lirycznymi, Haim często coverują przeboje najbardziej znanych współczesnych artystów. Wśród zaledwie niektórych wymienić można: Miley Cyrus „Wrecking Ball", Sheryl Crow „Strong Enough" oraz the Strokes „I'll Try Anything Once".

Od momentu swojego „ponownego” zaistnienia w 2012 roku w przestrzeni muzycznej, Haim cieszy się stale rosnąca popularnością. Artystki coraz bardziej zaczynają eksperymentować z nowymi brzmieniami, dodając do swojej rockowo – popowej wizji elementy nu-folku oraz R&B. W efekcie fani na całym świecie z coraz bardziej rosnącą niecierpliwością wypatrują nowych releasów Haim, nie mogąc doczekać się, co to wyjątkowe muzyczne trio dla nich przygotowało.

Haim