Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38899, ID obiektu: 39169

Handsome Boy Modeling School

Handsome Boy Modeling School

Handsome Boy Modeling School

Znajdx informację o kolektywie Handsome Boy Modeling School - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

Handsome Boy Modeling School

kraj: USA

gatunek: trip hop, electronic

Handsome Boy Modeling School było wspólnym projektem muzycznym powstałym we współpracy jednych z najbardziej znanych producentów ze świata hip – hopu, trip – hopu oraz elektroniki. W skład formacji wchodzili Dan the Automator (Gorillaz, Dr. Octagon, Deltron 3030) oraz Prince Paul (Stetsasonic, De La Soul, Gravediggaz, A Prince Among Thieves). W trakcie swojego istnienia od 1999 do 2006 roku projekt dorobił się dwóch albumów oraz kilku zjawiskowych singli i EP, z których każdy powstawał przy udziale szerokiego wachlarza gościnnych wokalistów, raperów, Dj’ów oraz komików.

Duo stanowiło swego rodzaju konceptualną hip-hopową parodię, która w swoich kompozycjach odnosiła się do współczesnych wad społecznych jak pycha, materializm oraz galopujący konsumpcjonizm, gdzie skoncentrowani na sobie członkowie klasy „wyższej” zachowują się jak władcy świata, prześlizgując się przez rzeczywistość za nieswoje pieniądze.

Handsome Boy Modeling School jawnie kpiło z nowoczesnych, wylansowanych idei piękna oraz snobizmu cechującego „nowoczesnych” celebrytów oraz ich popleczników. Tym zachowaniem formacja zjednała sobie zarówno wielu zwolenników, jak i wrogów w muzycznym świecie. Czego by nie powiedzieć o Handsome Boy Modeling School faktem jest, że był to projekt szczególny, którego echo nawet po 10 latach od rozwiązania formacji jeszcze nie przebrzmiało.

W 1999 roku grupa wydała swój pierwszy release zatytułowany „So…How’s Your Girl?”, w którym udział wzięli: Róisín Murphy, Del the Funky Homosapien, J-Live, Sean Lennon, Miho Hatori (z Cibo Matto), Mike D (z the Beastie Boys) oraz Don Novello.

Drugi album „White People” ujrzał światło dzienne w 2004 roku, niektórzy z wcześniejszych gości powrócili do współpracy również przy tym releasie, nowymi znanymi twarzami byli: RZA, Cat Power, Casual, Alex Kapranos z Franz Ferdinand, Chester Bennington i Mike Shinoda z Linkin Park, Jack Johnson, Cedric Bixler-Zavala z The Mars Volta, Mike Patton, El-P, Pharrell, John Oates, Chino Moreno, Lord Finesse, Black Sheep oraz aktor komediowy Tim Meadows.

Formacja rozpadła się w wyniku wewnętrznych tarć między dwoma głównymi muzykami. Handsome Boy Modeling School to jeden z ciekawszych projektów muzycznych ostatniego 20-lecia, który w specyficzny sposób realizował unikalną oraz prawdziwie oryginalną wizję. Angażowanie do współpracy licznych czołowych artystów, z których wielu, na co dzień praktykuje tworzenie swoich kompozycji w całkowicie przeciwstawnych stylach, dało światu niesamowitą mieszankę, której przetestowanie powinno znaleźć się na każdej liście muzycznych priorytetów.