Teraz gramy

Hercules and Love Affair

Hercules and Love Affair

Hercules and Love Affair

kraj: USA

gatunek: dance

Hercules and Love Affair to dance’owy projekt muzyczny powołany do życia przez amerykańskiego Dj’a Andy’ego Butlera w 2008 roku. Formacja jest bogatym zbiorem najróżniejszych performerów oraz muzyków, żywo eksperymentujących z każdym rodzajem brzmienia. Ich unikalne kompozycje muzyczne to przeważnie połączenie takich popularnych stylów jak: house, disco oraz nu-disco.

Początkowo w skład Hercules and Love Affair poza Butlerem, wchodzili tacy artyści jak: Kim Ann Foxman, Mark Pistel, Aérea Negrot, Shaun Wright oraz Nellyphant. Od początku swojego powstania formacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony środowiska muzycznego, stanowiąc unikalny powiew świeżości oraz ciekawy eksperyment artystyczny. Częste rotacje w przestrzeni grupy oraz angażowanie do współpracy artystów tworzących przeważnie w przeciwstawnych stylach sprawiało, że dostarczane do rąk słuchaczy kompozycje prezentowały sobą niesamowite dzieła, którymi można było bez znudzenia cieszyć się na okrągło.

W 2008 roku niedługo po swoim powstaniu Hercules and Love Affair wydali debiutancki album pod tym samym, co nazwa grupy tytułem. Krążek szybko przebił się przez wydawniczą konkurencję, zjednując formacji uznanie ze strony międzynarodowego środowiska krytyków muzycznych oraz rzeszy nowych fanów, która zaczęła ekspansywnie rosnąć praktycznie z dnia na dzień. Album „Hercules and Love Affair” bardzo szybko utorował sobie drogę wśród najważniejszych notowań list muzycznych w kilku krajach, plasując się w TOP 40 praktycznie każdego z nich.

Rok 2011 przyniósł światu kolejny album Hercules and Love Affair zatytułowany „Blue Songs”, który powtórzył sukces poprzedniego krążka. Na kolejny wygłodniali muzycznie fani musieli poczekać przeszło 3 lata. W 2014 roku do obiegu trafił nowy album formacji „The Feast of Broken Hearts”, przy którego produkcji swoich wokali użyczyli John Grant, Rouge Mary oraz Gustaph.

Hercules and Love Affair często określane jest mianem zbioru artystów z przypadku, którzy za żadne skarby nie powinni być w stanie stworzyć czegokolwiek, z racji wzajemnie wykluczających się stylów. Jednak pod przewodnictwem Butlera widać wyraźnie, że pozory często mylą. Hercules and Love Affair to formacja, która z niemożliwego czyni możliwe i to w sposób, który na długo pozostaje w pamięci. Butler razem z zespołem zmieniających się profesjonalistów z każdym releasem przynosi solidną dawkę pozytywnych melodycznych przeżyć. Unikatowość prezentowanej wizji osiągana jest dzięki perfekcyjnemu łączeniu muzycznych perspektyw, wynikających z odmiennych życiowych doświadczeń każdego członka grupy.

Hercules and Love Affair to wyjątkowy kolektyw, którego dynamizm utorował im drogę do serc słuchaczy na całym świecie. W efekcie Butler razem ze swoimi współpracownikami od lat zmienia podejście do tworzenia muzyki dance, stanowiąc niewyczerpane źródło inspiracji dla wielu światowej sławy artystów, którzy są zafascynowani jego umiejętnościami do praktycznie intuicyjnego łączenia ze sobą elementów muzycznej układanki.

Hercules and Love Affair dostarczy każdemu nowocześnie zorientowanemu słuchaczowi muzykę, która nie pozostawi na nim suchej nitki. Formacja ta to doskonała odskocznia od codziennych, często skostniałych schematów muzycznych. Butler oferuje unikalne, świeże brzmienie, którego moc nie słabnie mimo już kilku lat działalności na scenie muzycznej. Ciągłe porywanie za sobą tłumów, zjednywanie nowych rzesz fanów pod muzyczny sztandar oraz zaskakiwanie słuchaczy to umiejętności, którymi może pochwalić się prawdziwie niewielu współczesnych artystów. Hercules and Love Affair jest tak samo wielopoziomowe jak i ich muzyka. W stale powiększającej się dyskografii bez wątpienia każdy znajdzie dla siebie właściwe muzyczne lekarstwo na wiele codziennych bolączek. Hercules and Love Affair dodaje sił w walce z codziennością w najlepszy możliwy, muzyczny sposób.