Hess is More

Hess is More fot. facebook.com/peopletime

Hess is More

kraj: Dania

gatunek: jazz, electronic

Hess is More rozpoczęło się jako solowy projekt elektroniczny duńskiego muzyka Mikkela Hessa, jednak szybko przerodziło się w niepowstrzymaną, dynamiczną muzyczną siłę, która szybko zaczęła ekspansywnie zdobywać sobie nowych fanów daleko poza rodzimymi granicami kraju artysty.

Hess dzięki swoim przykuwającym albumom, licznym trasom koncertowym oraz kolaboracjom z najróżniejszymi artystami przekształcił Hess is More w intensywnie żyjący muzyczny organizm o kolektywnym podejściu do muzyki.

Wizytówką formacji jest unikalne, chwytliwe łączenie partii instrumentalnych z lekko nieortodoksyjnym podejściem performance’ kim. Efektem takich kombinacji są kompozycje oraz wystąpienia na żywo, które są w stanie rozgrzać taneczny parkiet oraz wpędzić słuchacza w solidne refleksyjne zakłopotanie. Hess bawi się dźwiękiem, cały czas eksperymentując z nowymi brzmieniami. Skutkiem jego zabiegów do odbiorców trafia prawdziwie wysublimowana mieszanka, która potrafi przynieść cały szereg przeciwstawnych emocji. Muzyki Hessa się nie słucha, ją się bardzo intensywnie przeżywa i to na poziomach, o których istnieniu wcześniej mogliśmy w ogóle nie mieć pojęcia.

Każdy kolejny release stanowi dynamiczną celebrację przepełniającej człowieka życiowej energii, która wyrażana jest przez melodyczny wkład wielu gościnnie występujących muzyków, łączących w prezentowanych kompozycjach najróżniejsze style. Hess is More nie da się jednoznacznie zakwalifikować do jednego gatunku muzycznego, w dostarczanej, wysmakowanej wizji przebrzmiewają inspiracje zaczerpnięte z całego artystycznego świata. Hess razem ze swoją grupą stoi na granicy pomiędzy dance’ową muzyką elektroniczną, afrobeatem, krautrockiem oraz jazzem. Hess is More to jedynie jeden z projektów Mikkela, na co dzień zaangażowany jest on również w „Hess / AC / Hess Spacelab”, “3 x Hess”, "Small White Man", “2s and 4s”, “Hess / Vibskov Trommefredag” oraz “SH101 Nightmare”. Każdy z projektów stanowi unikalną oraz istotną część muzycznej mozaiki nad jaką od wielu lat pracuje artysta, wspomagając się fenomenalnym talentem współpracujących z nim muzyków.

Poszukując prawdziwie niepowtarzalnego brzmienia, które nie tylko się nie znudzi, ale również niejednokrotnie nas zaskoczy, warto zwrócić się w stronę propozycji, które Mikkel ma do zaoferowania. Bez wątpienia zetknięcie się z jego artystyczną wizją będzie niesamowitą muzyczną przygodą.